Konkurencyjne programy gier dla dzieci: scenariusze. Scenariusz programu zabawy rozrywkowej dla młodszych uczniów Konkurs „Złap mnie za kucyk”

21.07.2023

Scenariusz zabawy w przedszkolu „Święto guzików”

Cel:
1. Przedstaw historię guzika i jego odmian.
2. Baw dzieci, stwórz nastrój świętowania i radości.

Sprzęt: guziki o różnych rozmiarach, kolorach, kształtach; guziki wycięte z tektury do dekoracji sali muzycznej i do gier.

Główni bohaterowie (postacie ): Lalki w rękawiczkach teatru lalek - guzik, wrona, rolka, igła; Pani Button i jej przyjaciółka Needle; Prowadzący.

Poprzednia praca ta: nauka dicków z dziećmi w wieku przedszkolnym zorganizowanie wystawy. „Och, ten przycisk!”

Ogłoszenie rodzica do niej:
Już niedługo wakacje Już niedługo wakacje!
Będą gry, żarty, śmiech.
Wkrótce wakacje, wkrótce wakacje
Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia!
Wakacje nie będą łatwe,
Wesoły, psotny…
Nasz festiwal guzików
Wakacje będą po prostu klasowe!

Wśród rodzin przedszkolaków ogłaszany jest kreatywny konkurs:
1. na najmniejszym i największym przycisku;
2. na zdjęciu panel przycisków;
3. Najlepszy strój na guziki.

Czekamy na Ciebie, przyjedź do nas na wakacje!

Postęp rozrywki.

Przycisk, rolka i igła pojawiają się na ekranie.

Prowadzący: Mieszkali - były trzy dziewczyny, żyły, nie smuciły się, przyjaźniły się ze sobą! Pomagano ludziom, śpiewano pieśni!

Wszystko: Jesteśmy koleżankami - śmiech
Świetnie się bawimy
A teraz dity dla Ciebie
Śpijmy świetnie.

Igła: Jestem mały,
Cienki i ostry
Szukam drogi nosem,
Ciągnę za sobą ogon.

Nitka: Wszyscy nazywają mnie nicią
Jestem potrzebny tu i tam!
Jestem kolorowy
szyję, szyję!

Przycisk: Ay - ay - ay, oh - oh - oh,
Podziwiam siebie!
Wszyscy na świecie mnie potrzebują
Jestem tylko przyciskiem!

Wszystko: Tra-la-la, tra-la-la.
(wszyscy tańczą)

Przycisk: Wszystko - wszystko - wszystko! przestań tańczyć
Tak, śpiewaj piosenki
Czas szyć, robić na drutach,

Przyszyć guziki.

Igła: Co rozkazujesz?
Czy jesteś najważniejszy?

Przycisk: nie wiedziałeś?
Beze mnie
Ani tu, ani tam!
Czy możesz sobie wyobrazić - ka - płaszcz.
Dobrze. .jak to jest bez guzików?
Przejdź się po całym świecie
Zdecydowanie nie ma nikogo ważniejszego ode mnie!
(chodzi tam iz powrotem po ekranie)

Nitka: Hahaha! nie mogę,
Zaraz umieram ze śmiechu!
Najważniejsza rzecz na świecie - jestem!
Kolorowa nić!
Jestem czerwony, biały
fioletowy i szary
Jestem żółty, niebieski
Znam wszystkie kolory świata!
Beze mnie to niemożliwe
Najważniejsza rzecz na świecie - jestem!

Igła: Nie nie nie! Dość kłótni
Rzuciłeś na mnie swój wzrok
Stoję na jednej nodze
Kogo chcesz - ukłuję!
(kłuje guzik, nitkę, oni ooh i aykay)
Dobrze! Zgadnij, kto rządzi?
Kto jest najostrzejszy i najsilniejszy ze wszystkich?
Cóż, oczywiście, igła,
Jestem ostry, ostry!

(wszyscy twierdzą: „Ja jestem najważniejszy .»)

Prowadzący: Tutaj dziewczyny się pokłóciły
I siedź w kącie
I nie słychać śmiechu
Tylko wzdycha tu i tam!

Przycisk (smutny): Tak dobrze nam się żyło
Nie chcę być najważniejsza
Musimy być przyjaciółmi z nicią,
Cóż, włóż nić w igłę,
Nie mogę bez nich żyć!

Nitka: Tak dobrze nam się żyło
nie chcę być szefem.
Bez dziewczyn jest bezużyteczny
Muszę wbić we mnie igłę
Do przyszycia guzika
Nudne - nudne w kłótni o życie!

Igła: Tak dobrze nam się żyło!
Nie chcę być na szczycie!
Kłułem moje dziewczyny na próżno,
Moje kochane śmieszki
Musimy żyć z nimi w pokoju,
Służ nam razem!

Nić i guzik (razem): Tak Igła, masz rację

Nie możemy być osobno!

Prowadzący: Dziewczyny pogodziły się tutaj
Przytulili się do siebie
I żyją, nie smućcie się,
Ludziom służy wiara i prawda.

Prowadzący: To historia, która przydarzyła się trzem koleżankom, ale dobrze, że wszystko dobrze się skończyło i dziewczyny się pogodziły. A dzisiaj odwiedziła nas sama pani Pugovkina. Spotkać ją.

(Pani Pugowkina wchodzi)

guziki na: Dobry wieczór! Dobry wieczór!

Bardzo się cieszymy, że cię poznaliśmy!

Chłopaki, cieszę się, że zorganizowaliście te wakacje w swoim przedszkolu! Po prostu świetnie! (wskazuje na zasłony) oh! A jakie tu masz przyciski, inne - inne!

Kochani, czy wiecie, że przyciski pojawiły się bardzo dawno temu. Następnie ludzie szyli własne ubrania ze skór zwierzęcych, robili dziurę zamiast pętelki i wkładali tam patyk! Dopiero później zaczęto robić guziki ze złota, srebra, były guziki i szkło, kryształ. Na nogawkach i bez guzików (pokaż oba naraz). Słyszałem, że znasz się nawet na dowcipach o guzikach?

Czastuszki:
1. Ile guzików na sukience,
Nic do liczenia.
Może 10, może 20
No, może 25.

2. Daj za mnie
Biała sukienka,
I na sukience w dwóch rzędach
Przyciski świecą.

3. Ubierałem się przez dwie godziny
I całkowicie udręczony
Zostałem bez guzików
Powiem o tym wszystkim!

4. Zszedł z mojego płaszcza
guzik biały,
Nie dało się tego przyszyć
Co ona zrobiła?

5. Nakłułem się igłą,
Bo pomógł
Jestem dla mojej dziewczyny Toma
Przyszyć guziki.

6. Wieje wiatr, wieje wiatr,
Cóż, nie obchodzi mnie to
Bo jestem zapięty
I porządek we wszystkim!

Pugowkin:
Świetnie, chcę z tobą zagrać. Chcieć?

Trwa granie w gry
1. Znajdź ten sam przycisk (w misce);
2. Posortuj przyciski (z miski - według koloru);
3. Kto ma więcej?
(Bierze jeden z przycisków z okna.) Ale wydaje się, że ten przycisk jest magiczny. Dokładnie. Oto zagadka. Pomóż mi zgadnąć:
1, obejmuje wszystkich na świecie, co szyje - nie wkłada.
2. Jednooka stara kobieta haftuje wzory. (Igła)

Pugowkin: Do czego służy igła? (przyszyć guzik) Bardzo chcę zaprosić moją dziewczynę - Igłę na wakacje, mogę? Zadzwonię do niej teraz.

Cześć! Witaj przyjacielu! Co robisz? Czy jesteś znudzony? Czym jesteś! Teraz wskocz do nas na wakacje do przedszkola! Czekamy!

Cóż, podczas gdy Igła przychodzi do nas, zaśpiewajmy piosenkę o twoim przyjaznym przedszkolu (brzmi piosenka „Przedszkole”).

Wchodzi igła.

Igła A: Cześć chłopaki, goście, dziewczyno! Ilu tu jest facetów i każdy ma guziki przyszyte igłą. Chłopaki! Ale nie zawsze byłam taka ładna i błyszcząca.

Dawno temu, kiedy twoich dziadków jeszcze nie było na świecie, igły robiono z kamienia i ości ryb. Wtedy bogacze mieli już igły ze złota i srebra.

A teraz wszyscy mają mnie w domu i wszyscy naprawdę mnie potrzebują, bo jestem taka piękna i błyszcząca.

guziki na: Przestań, Needle, umówiliśmy się, że nie będziemy się przechwalać, lepiej pobawmy się z chłopakami.

Igła ka: _Z przyjemnością!

1. (w kółku) „Dbaj o swoje dłonie”

Jestem igłą - igłą! Jestem ostry, ostry! Zadbaj o swoje dłonie! Schowaj się za plecami i w spodniach.

2.gry dla rodziców pycha

2.1. „Kto szybciej przyszyje guzik?”

3. „Czyj krąg zgromadzi się wcześniej?”

Pugowkin A: Oh! Bardzo się cieszę, że jesteśmy z Wami w te wakacje! Ciągle się uśmiecham i uśmiecham. I ten ponury dzień staje się taki jasny i radosny. Czy możemy wszyscy razem śpiewać?

Piosenka „Uśmiech” A"
Pojawia się Kruk.

Woro na: Kar-kar-kar, lecę

Przyniosę ci list! (w dziobie)

Pugowkina(bierze, czyta): List jest z Zwoju,
Nasz piękny mały przyjaciel.
Wysyła wątek koszyka
Gdzie oni są? Oto pytanie!

Wrona: Kar-kar-kar! Tak, oto one
Lepiej je weź!
Nie udało się wszystkiego wydobyć
wciąż latam!

guziki na: No leć! (wrona odlatuje)

Igła ka: Co tam jest? Co tam jest? Pokaż mi!

Pugovkina: Oto cewki: jedna, dwie, trzy. Dużo.

Igła: 1, 2, 3, 4, 5, muszę się z nimi bawić.
Gry:
1. „Cewki przesyłowe”;
2. „Zbierz piłki”.

Pugowkin A: Grali świetnie
Ale oni jeszcze nie tańczyli!

(taniec ogólny)

Woro na: Kar-kar-kar! jaki jestem zmęczony
Cienki. Nie spóźniony!
Oto prezent, który przyniosłem
Ledwo - ledwo przekazane!
Pugowkin O: Taki mały!

Woro na: Ale odległy!

Chłopaki! Ta cewka nie jest prosta, ale magiczna! Aby się zwiększyło, musisz wrzucić go do dużego kosza i wypowiedzieć magiczne słowa:
„Achalaj – Mahalaj,
Boome-boehme-karabume!

Rozwijaj cewkę! (wrzucają szpulkę do koszyka, wypowiadając magiczne słowa, wyciągają szpulkę średniej wielkości; potem rzucają i wyciągają jeszcze większą szpulkę i po raz trzeci wyciągają największą szpulkę z niespodzianką i słodyczami w szpuli).

Dzieci tańczą do wesołej muzyki razem z panią Pugovkiną i Igłą.

Pugovkina i Needle: W porządku, chłopaki, nadszedł czas, abyśmy się pożegnali. Dziękujemy za te niesamowite wakacje! Do widzenia! (odeszli).

Często rodzice, nauczyciele, nauczyciele, organizatorzy, opiekunowie obozów rekreacyjnych zadają sobie pytanie: „Jak zorganizować dzieciom ciekawe, niezapomniane wakacje?”.

Czego ta kwestia dotyczy dzieci w bardzo różnych kategoriach wiekowych – od maluchów – przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, nastolatków po dorosłych już chłopców i dziewczynki.

Przeprowadzenie programu gry jest najodpowiedniejszym sposobem rozwiązania tego problemu. Z reguły programy gier mają określony temat i ukierunkowanie. Może to być impreza sylwestrowa, dyskoteka z grami, występ na scenie z udziałem widzów, festyn sportowy itp. Animatorzy prowadzą imprezę świąteczną – aktorzy ubrani w stroje znane dzieciom, postacie z bajek, kreskówek, fabularnych filmy. Zabawy odbywające się na festiwalu mogą dotyczyć różnego rodzaju aktywności fizycznej, intelektualnej i emocjonalnej: konkursy rozrywkowe, gry edukacyjne, konkursy plenerowe, gry fabularne.

Z reguły akcja rozwija się w warunkach określonych przez scenariusz programu gry. Gry harmonijnie wplecione w fabułę wakacji. Na ogół jest to występ w gronie widzów, angażujący ich do udziału w grach i konkursach z nagrodami.

Z powyższego wynika, że ​​bardzo trudno jest zorganizować dobry program gry bez wcześniej napisanego scenariusza. Aby ułatwić pracę animatorom (mogą to być rodzice, nauczyciele, starsze dzieci) powstał dział „”. Tutaj znajdziesz skrypty o różnej tematyce i gustach, dla małych i dużych dzieci.

Pozostaje tylko życzyć powodzenia i kreatywnego podejścia do realizacji wybranego scenariusza!

Prezenter:

Dzień dobry chłopaki, dziewczęta i chłopcy. Miło mi Cię powitać.

Proszę podnieście ręce, kto z was jest teraz w dobrym humorze?

(Dzieci podnoszą ręce).

Dzięki, rzuć to. Teraz podnieście ręce ci, którzy są w nastroju niezbyt dobrze.

(Jeśli któreś z dzieci podniesie rękę, prowadzący mówi: „Aj-j-j! Ale już dobrze, naprawimy to teraz. W końcu od tego jestem).

Powiedz mi, proszę, kiedy człowiek ma dobry nastrój?

(Chyba zgodzicie się ze mną, że w zasadzie dobry nastrój zależy od nas samych).

W takim razie sami stwórzmy dobry, świąteczny nastrój. Nie masz nic przeciwko?

Najlepszym sposobem na to jest trochę „pobawić się”.

No to klaszczmy w dłonie, polubownie i razem. (klaszczą w dłonie). Bardzo dobry.

Teraz tupmy nogami (wszyscy tupmy ogami)

A teraz złóżmy to wszystko razem, klaszczmy i tupmy w tym samym czasie (dzieci klaszczą i tupią) Dobra robota!

Otóż ​​dla utrwalenia i poprawienia nastroju połączymy ze wszystkim wszystkie nasze emocje, będziemy tupać, klaskać i krzyczeć jednocześnie! Dobrze zrobiony!

Cóż, jesteś w dobrym nastroju! (dzieci odpowiadają)

Prezenter:

A teraz zaoferuję ci brzydkie rzeczy, będziesz musiał ułożyć poprawne słowa w 5 minut.

Czyja drużyna poradzi sobie z zadaniem otrzymuje „UŚMIECH”

BOTUREDRB ______________________

NAGŁY _____________________

TAREBAJA ______________________

CHUNIKB ______________________

SENIROTA ______________________

BASZKAR ______________________

SZOK ______________________

LOTSYDMO ______________________

Prezenter: Każda drużyna otrzymuje zasłużone „UŚMIECHNIĘTE”.

Prezenter:

Kolejna konkurencja to: "Wierzysz w to..." i ty decydujesz, czy to prawda, czy nie.

1. Czy w Japonii uczniowie piszą na tablicy kolorowym pędzlem? (Tak)

2. Czy w Australii jest praktykowana tablica jednorazowa? (NIE)

4. Czy długopis był początkowo używany tylko przez pilotów wojskowych? (Tak)

5. W Afryce produkowane są wzmocnione ołówki dla dzieci, które mają tendencję do gryzienia czegokolwiek? (Tak)

6. Czy niektóre rodzaje kredek mają dodatek ekstraktu z marchwi, aby wzmocnić ołówek? (NIE)

7. Czy Rzymianie nosili spodnie? (Nie, nosili tuniki i togi)

8. Jeśli pszczoła kogoś użądli, czy umrze? (Tak)

9. Czy to prawda, że ​​pająki żywią się własnymi sieciami? (Tak)

10. Czy myszy dorastają, by stać się szczurami? (Nie, to są dwa różne rzędy gryzoni)

11. Czy niektóre żaby potrafią latać? (Tak, w lasach deszczowych Azji i Afryki)

12. Czy róg nosorożca ma magiczną moc? (NIE)

14. Czy Duremar sprzedawał żaby? (Nie, pijawki)

15. Większość rzepy uprawia się w Rosji? (Nie, w Ameryce)

16. Czy Hans Christian Andersen naprawdę nazywał się Swensen? (Nie, Hans)

17. Wzrost małego garbatego konia wynosi dwa cale? (nie, trzy)

Prezenter:

A teraz wyobraźmy sobie, że znaleźliśmy się w Królestwie magicznych kul.

Wszystko w tym królestwie jest okrągłe - domy są okrągłe, stoły i krzesła są okrągłe, nawet łóżka są okrągłe. A mieszkańcy tego królestwa grają tylko w takie gry, w których jest piłka. Zapytasz dlaczego? Powiem Ci sekret. W sali tronowej tej magicznej krainy przechowywanych jest pięć magicznych kul. Moc tych kulek jest ogromna, magiczna. Chronią swoich mieszkańców przed wszelkimi chorobami. Dlatego nikt w królestwie Magicznych Kulek nie choruje, a wszyscy uwielbiają uprawiać sport i hartować. Chcesz odwiedzić Królestwo Magicznych Kul? Więc idź.
Rozgrzej się przed podróżą

GRA SZTAFETOWA.

1. Podaj piłkę.

Na tę i dwie kolejne sztafety konieczne jest zebranie 2 drużyn i ustawienie ich w dwóch kolumnach, w niewielkiej odległości od siebie. Nogi nieco szersze niż ramiona. Ręce do góry. Piłkę mają kapitanowie drużyn. Na rozkaz dowódcy uczestnicy podają piłkę. Gdy tylko piłka trafi ostatniego stojącego uczestnika, zadanie się zmienia. Teraz potrzebujesz podawać piłkę z ręki do ręki od dołu. Toczenie piłki po podłodze jest zabronione przez przepisy. Wygrywa drużyna, której kapitan jako pierwszy ma piłkę.

2. Podaj piłkę na bok.

Uczestnicy ustawiają się w szeregu, ramię w ramię. Piłkę mają kapitanowie drużyn. Na komendę zaczynają go sobie przekazywać. Gdy tylko piłka uderzy ostatniego stojącego uczestnika, wszyscy uczestnicy odwracają się, a piłka wraca do kapitana drużyny po drugiej stronie. Wygrywa drużyna, której kapitan jako pierwszy ma piłkę.

3. Przesuń piłki.

Po jednej stronie kortu w obręczy lub koszu rozłóż piłki zgodnie z liczbą osób w drużynie. Konieczne jest przenoszenie piłek z jednej strony kortu na drugą. Każdy uczestnik może wziąć tylko jedną piłkę.

4. „ZABAWNY BAL”
W jednym kierunku uczestnicy poruszają się na czworakach, popychając piłkę głową (nie pomagaj rękami). Po przetoczeniu piłki do stożka podaj ją następnemu uczestnikowi, tocząc piłkę po podłodze.

Prezenter:

Muszę grać w gry
I rozwiązuj zagadki.
Zgadnijcie chłopaki
O zagadkach z grami w piłkę.
Przerzuć piłkę nad siatką
Każdy stara się strzelić gola.
I musisz być zręczny i dokładny
W grze o nazwie ... (siatkówka)

Gracz pędzi szybciej niż wiatr
A piłka jest w bramce, co oznacza - gol!
I wszyscy wiedzą, jak się nazywa
Gra sportowa ... (piłka nożna)

Drybling piłki, podanie,
Gracz ominął wszystkich przeciwników,
A piłka w koszu - to szczęście
Ta gra nazywa się… (koszykówka).

Jaki jest największy i najcięższy ptak? (struś)

Jak nazywa się mleko końskie? (Kumys)

Które nogi są najdłuższe u żyrafy? (Oni wszyscy są tacy sami)

Jakie zwierzęta nazywane są pielęgniarkami leśnymi? (Wołkow)

Kolekcja specjalnie zebranych i wysuszonych roślin. (Zielnik)

Co się stało z karocą Kopciuszka? (w dynię)

Nazwa którego warzywa pochodzi od łacińskiego słowa „kaput” (kapusta)

Najbardziej roślinna bajka. (Cipolino)

Leczniczy kwiat jest przodkiem wszystkich róż. (dzika róża)

Jak nazywa się kompozycja różnych roślin leczniczych? (Kolekcja)

Genialny naukowiec, który zasłynął dzięki jabłku (Newton)

Inna nazwa komputera. (Komputer)

Podaj imię pierwszego rosyjskiego cara. (Iwan Groznyj)

Sport, w którym Jewgienij Kafielnikow jest silny. (Tenis ziemny)

Najwyższe osiągnięcie sztuki. (Arcydzieło)

Zwierzę, którego siła służy do pomiaru mocy silnika. (Koń)

Kraj, przodek futbolu. (Anglia)

Jak nazywa się terytorium, na którym jest

działalność gospodarcza człowieka. (Rezerwa)

Jak nazywa się początek rzeki? (Źródło)

Który owad ma uszy na stopach? (Na konika polnego)

Pisklęta którego ptaka nie znają swoich matek? (Kukułka)

Jak długo żyją pszczoły? (Dwa miesiące)

Prezenter:

Dobra robota chłopaki, policzmy liczbę "UŚMIECHÓW" i poznajmy dzisiejszego zwycięzcę.

A na koniec znowu rozweselmy się, klaszczmy w dłonie, tupmy i krzyczmy.

Świetnie!!! Chciałbym, aby twój nastrój zawsze był tak wesoły i wesoły.

Dopóki nie spotkamy się ponownie, drodzy, czekamy na was ponownie w naszych programach gier.


Wakarina Jekaterina Aleksandrowna

Do organizacji czasu wolnego dzieci na świetlicach szkolnych oraz w letnich ośrodkach zdrowia i obozach rekreacyjnych bardzo przydatne są różnorodne formy rozrywki i spędzania czasu wolnego, ponieważ dzieci po prostu uwielbiają się bawić. Szczególnie dobrze jest, jeśli te programy są poświęcone określonemu tematowi - jest to bardziej ekscytujące i pouczające. Oferujemy nowy scenariusz programu gier dla dzieci „Wesoła miotła”, napisany przez wspaniałego autora i doświadczonego gospodarza wakacji dla dzieci A. Zajcewa.

Scenariusz programu gry „Wesoła miotła”.

(Dźwięki muzyki - - gospodarz wychodzi w postaci woźnego, ma miotłę i wiadro. Zamiata, zauważa publiczność.)

Czyściciel ulic (prowadzący ): Mam do Was pytanie: skręcone, zawiązane, posadzone na palu i tańczące po podwórku. Pomyśl, co lub kto to jest? Daję trzy odpowiedzi: ofiara maniaka, brutalna baletnica, miotła. Ci, którzy myśleli - miotła, mają rację. Ale ty, jak mi się wydaje, myślałeś najgłośniej ze wszystkich!

Aukcja „Krewni miotły”

Czyściciel ulic(do jednego z widzów) Czy możesz wymienić przedmioty, które są, że tak powiem, „krewnymi” miotły - przedstawicielami „klanu czystości”?

(Gracz oferuje swoje opcje. Np. miotła, mop, odkurzacz, leniwiec… Wygrywa ten, kto zapamięta i wymieni ostatnią opcję lub wymieni ich najwięcej.

W tle gra muzyka – woźny wręcza nagrodę zwycięzcy licytacji.)

Wesoły konkurs „Zbezcześcić na miotle”

Czyściciel ulic: Miotła jest nie tylko pomocnikiem w walce o czystość, ale także ważnym elementem rosyjskich opowieści ludowych. W szczególności jedna z bohaterek tych opowieści, Baba Jaga, aktywnie wykorzystywała miotłę jako środek transportu.

(zwracając się do publiczności) Jeśli nie jest to dla ciebie trudne, pamiętaj, który inny bohater literacki latał na miotle?

(Odpowiedzi widzów: Margarita, Solokha, Harry Potter, baśniowe czarownice... Woźny zaprasza uczestników quizu, aby podeszli do niego i zademonstrowali skalanie miotłą, w tle rozbrzmiewają muzyczne melodie, każde wyjście ma swoje.)

Sztafeta „Lot drużynowy”

Czyściciel ulic: Zdradzę ci sekret: pewna technologia jest używana do produkcji latających wiech. Istnieją miotły klasy rodzinnej, miotły sportowe, miotły wyścigowe, miotły zabawkowe i miotły taksówkowe.

Wiechy rodzinne mają na pierwszym planie wygodę i bezpieczeństwo.

W sporcie - zwrotność i szybkość.

Taksówkarze mają kilka miejsc. To właśnie na tego typu wiechach proponuję przejechać się i wykonać ekskluzywny lot drużynowy.

(Woźny dzieli graczy na dwie drużyny i organizuje między nimi sztafetę.)

Czyściciel ulic: Warunki przekaźnika są proste. Pierwszy uczestnik zawodów siada na miotle i wykonuje lot ode mnie do wiader iz powrotem. Następnie drugi gracz drużyny siada obok niego, razem poruszają się po tej samej trajektorii. Następnie dołącza trzeci gracz. Drużyna, która jako pierwsza dotrze do mety, zostaje zwycięzcą.

(Przebiega sztafeta, w tle rozbrzmiewa wesoła muzyka. Nagradzanie: bajgle dla zwycięzców, suszenie dla przegranych.

Czyściciel ulic: Myślę, że każdy z Was będzie w stanie mi powiedzieć: z ilu części składa się miotła?

(Odpowiedzi publiczności.)

Czyściciel ulic: Tak więc wspólnie dowiedzieliśmy się, że miotła składa się z trzech części: zamiatarki - pęczka, uchwytu - rączki i uchwytu - sznurka.

Sztafeta - Chistofeta

Czyściciel ulic: Według wierzeń miotły nie można trzymać w domu, należy ją zostawić na ulicy, ponadto z opuszczonym trzonkiem pomaga ona wtedy przyciągać bogactwo. Czy tak jest naprawdę, nie wiem, ale fakt, że czasem znajduję pieniądze podczas sprzątania podwórka, to na pewno. Zapraszam również do spróbowania szczęścia. Umówmy się na sztafetę - czysto. Kto znalazł monety na ulicy? A kto je rzucił przy dobrej pogodzie?

(Reakcja chłopaków. Rekrutowane są dwie trzyosobowe drużyny. Zespoły otrzymują miotłę, czerpak i wiadro.)

Czyściciel ulic: Zorganizuj się dzięki tym prostym narzędziom. Ale najpierw rozdaj je swoim zespołom.

(Woźny rozrzuca fałszywe banknoty na placu zabaw.)

Czyściciel ulic: Proszę uczestników sztafety - czystych much, aby rozeszli się po naszym terytorium: gracze z wiadrami stoją na mecie, gracze z miotłami na linii startu, a gracze z miarkami między nimi - na środku serwisu.

(Gracze zajmują swoje miejsca.)

Czyściciel ulic: Muzyka będzie grać teraz przez dwie minuty. W tym czasie zespoły są proszone o oczyszczenie terenu z rozrzuconych banknotów. Należy to zrobić metodą brygady: pierwszy uczestnik zamiata rachunek miotłą do czerpaka drugiego gracza, który biegnie do wiadra, które znajduje się w rękach trzeciego członka zespołu. Musisz zebrać jeden banknot. Zespół, który zbierze najwięcej pieniędzy, otrzymuje bonus. Rozpoczęty!

(Przebiega sztafeta. W tle rozbrzmiewa wesoła muzyka)

Czyściciel ulic: Przekaźnik się zakończył. Brygada młodych woźnych, którzy zwyciężyli w sztafecie - zamiatacz nagradzany jest nagrodami!

(Wręczanie przepustek. W tle odgłosy zwłok lub fanfar)

Czyściciel ulic: Brygada, która zdobyła drugą nagrodę, również otrzyma nagrodę, jeśli pięciokrotnie określi naocznie, ile pieniędzy zebrała.

Czyściciel ulic: Widzisz: uporządkowali podwórko i rywalizowali.

Jak niesamowite jest słowo „woźny”. Ile ma słów tego samego rdzenia: dziedziniec, dziedziniec, podwórka, szlachcic, pałac, kamerdyner, kompozytor Dvorak, kundel - „terier ogrodowy”…

A w samochodach są też „wycieraczki”, to one odpowiadają za czystość szyb.

Gra w hokeja na miotle

Czyściciel ulic: A zimą moja miotła zamienia się w sprzęt sportowy. Dzieje się tak, jakbyś uderzył go w lód. Dlaczego nie masz kija hokejowego?

(Zwraca się do jednego z widzów.) Grałeś kiedyś w hokeja? Chodź, wstań, rozłóż szerzej nogi, aby zrobić bramę.

(Woźny wyciąga z kieszeni papierową piłkę i udaje, że gra w hokeja. W tle rozbrzmiewa piosenka „Tchórz nie gra w hokeja”.)

Teraz spróbuj zrobić to samo.

(Woźny i gracz zamieniają się rolami. W tle gra muzyka)

Dobrze zrobiony!

(Daje nagrodę.)

Aukcja „Rymowanka”

Czyściciel ulic: Tutaj mam, jaki rodzaj miotły - wiecha, zwinna, jak pszczoła. O! Wierszyk! Czy potrafisz znaleźć rym do słowa „wiecha”?

(Trwa aukcja Rhyme: choinka, młynek do kawy, półka, grzywka, jarmułka, koszulka...)

Gra „Transformacja miotły”

Czyściciel ulic: Chwalę ten przedmiot, w świecie rzeczy nie ma sobie równych!

Pracuje jak pszczoła, ma na imię… wiecha! A moją miotłę można zamienić w gitarę. (Przedstawia grę na gitarze. Dźwięki gitary w tle) Spróbuj zamienić miotłę w coś innego.

(Trwa gra Transformacja Mioteł: gitara, łopata, tyczka do liny, tyczka ninja, sztanga, pistolet, kij, wędka… Przy każdym wyjściu w tle gra odpowiednia muzyka.)

Konkurs „Najzręczniejszy”

Czyściciel ulic: Za pomocą miotły możesz dowiedzieć się, kto jest najbardziej zręczny w naszej firmie. Pytam tych, którzy chcą stanąć w kolejce i pamiętają, jak się sprawdza zręczność.

(Woźny ustawia trzepaczkę pionowo, puszcza ją, obraca się o 360 stopni w miejscu i łapie miotłę.)

Spróbujmy?!

(Gra działa, w tle gra muzyka.)

Konkurs „Najbardziej elastyczny”

Czyściciel ulic: Ci, którzy nie są zmęczeni, mogą sprawdzić swoją elastyczność. Ale najpierw musisz stanąć po mojej lewej stronie w kolumnie, jeden za drugim.

(Dzieci wykonują zadanie. Prowadzący trzyma miotłę równolegle do podłogi.)

Czyściciel ulic: Spróbujcie, odchylając się do tyłu, przejść jeden po drugim pod kijem, który będę powoli opuszczał.

(Gra działa. W tle rozbrzmiewa wesoła melodia)

Gra „Złap miotłę”

Czyściciel ulic: Każdy może wziąć udział w następnej grze. Nazywa się "Złap panikę". Wszyscy stoją w kole, obliczeni w kolejności numerycznej.

(Gracze wykonują zadanie.)

Czyściciel ulic: Zapamiętaj swoje liczby! Stanę na środku kręgu i postawię miotłę pionowo. Zadzwonię pod ten numer, ten, którego to numer - wybiega i łapie miotłę. Jeśli złapał, zostaje liderem, jeśli go nie złapał, jeździ na miotle w kółko i wraca na swoje miejsce.

(Gra działa, w tle słychać zabawne melodie)

Gra „Duch”

Czyściciel ulic: A teraz oferuję ci kolejną grę. Nazywa się „Duch”. Muzyka zabrzmi przez dwadzieścia sekund iw tym czasie zamieniacie się w duchy: znikacie z tej strony

i zajmijcie swoje miejsca. Czas minął.

(Dźwięki muzyki - chłopaki wracają na swoje miejsca.)

Czyściciel ulic: Pora, żebym zabrał się do pracy. Dużo więcej do zrobienia na podwórku. I nie zapomnijcie przywitać się z woźnymi na waszych podwórkach. Do widzenia!

(Rozbrzmiewa końcowa melodia, prezenter wychodzi.)

Scenariusz programu gry „Kolorowe wakacje”.

Wedy. 1: Witajcie drodzy przyjaciele, drodzy rodzice!

Wedy. 2: Cześć dziewczyny i chłopcy!

Ved.1 Z radością witamy wszystkich na naszych wakacjach:

Razem: Kolorowe wakacje dzieciństwa!

Ved.2 Dzieciństwo to wesoły śmiech

Ved.1. To gry i rozrywka

Wedy. 2 . To są wspólne wakacje!

Wedy. 1 . Niech na świecie rodzą się dzieciNiech rosną kwiaty.

Ved.2 . Nasza chwila na planecie byłaby szara,Gdyby dzieciństwo nie malowało drogi.

Wedy. 1. Ten wieczór jest dedykowany wam, drogie dzieci i wam, drodzy rodzice!

Wedy. 2. Nazywam się Arina!

Ved.1 . A ja jestem Adelina!

Ved.2. A my jesteśmy tu dzisiaj, aby bawić się z Tobą i Twoimi rodzicami!

Ved.1. Cóż, aby dobrze się bawić, potrzebujemy siły.

Ved.2. Gdzie możemy ich dostać, chłopaki? Kto wie, jak doładować?

ODPOWIEDZI.

Ved.1. Cóż, oczywiście, musisz ćwiczyć i ćwiczyć.

Ved.2. Wstańmy razem, zajmijmy wygodną pozycję. Pokażemy ruchy, a ty powtórzysz!

ŁADOWARKA!

Ved.1. Co z was, dobrzy ludzie!

Weda 2. Mamy 2 drużyny - drużynę dzieci i drużynę rodziców.

Wedy 1 Zapomnieliśmy o jeszcze jednym zespole - zespole naszego jury, które będzie monitorować poprawność wykonania zadań i oceniać nasze zespoły.

Wedy 2 Przedstawiamy członków jury ________________________

1

Ved.2 A teraz przechodzimy do I konkursu "Wizytówka". W tym konkursie zespoły muszą przedstawić swój zespół w ciągu 2-3 minut.

Wedy 1 Zapraszamy drużynę dzieci.

KONKURS

Ved2 Zapraszamy zespół rodziców.

KONKURS

Ved.2

2

Ved.1. Świetnie! Przejdźmy do następnego konkursu.Nazywa się „Latarnie”.

Ved.2. Będziesz potrzebowaćstać w kolumnach.

Wedy. 1. Każda drużyna otrzymuje lampkę kulową. Musisz przejść od początku między nogami z tyłu kolumny, a następnie nad głowami z ręki do ręki, bez upuszczania. Aby światło nie zgasło, musisz to zrobić trzy razy. W pewnym momencie rozważa się - przeniesienie piłki poniżej i nad głowami do tyłu. Gotowy! Rozpoczęty!

KONKURS

Ved.2 . Jury podsumowuje wyniki konkursu

3

Ved.1 . Przechodzimy do konkursu"Żniwny" Drużyny ustawiają się jedna po drugiej. Od początku wszyscy gracze sadzą warzywa (kostki) w obręczy, po posadzeniu ostatniego warzywa przychodzi czas na zbiory. Każdy gracz ponownie biegnie za warzywem i przynosi je do pudełka.

KONKURS

Ved.2 . Jury podsumowuje wyniki konkursu

4

Ved.2 . Kolejny konkurs to„Przeprawa przez bagno”. Ved.1 . Kapitan musi przetransportować każdego uczestnika za pomocą koła ratunkowego (obręczy) na bezpieczną wyspę.

Ved.2 . Gotowy! Rozpoczęty!

KONKURS

Ved.2 . Jury podsumowuje wyniki konkursu

5


Ved.1 Konkurs „Artysta”

Zadanie dla drużyn: narysuj kota na arkuszu krajobrazu, który leży na krześle.

Wedy 2 . Każdy uczestnik biegnie do krzesła i rysuje część kota. Gotowy! Rozpoczęty!

KONKURS
Ved.2 . Dobra robota chłopcy. Jesteście dobrymi artystami.

Ved.2 . Jury podsumowuje wyniki konkursu

6

Ved.1 . Czas trochę pośpiewać.Konkurs „Piosenka”. Każda drużyna śpiewa dowolną piosenkę dla dzieci!

PIOSENKA

Ved.2 . Dobrze śpiewasz, śpiewasz! A teraz zespół, który wymieni więcej piosenek dla dzieci, dostaje punkt!

Nazwijmy piosenki jeden po drugim. Nie można powtórzyć. Rozpoczęty!

KONKURS

Ved.2 . Jury podsumowuje wyniki konkursu

7

Ved.1 . A teraz mamy zimękonkurs„Ostatnia śnieżka”

Weda 2. Każdy członek zespołu musi zrobić piłkę z papieru i wrzucić ją do kosza. Wygrywa drużyna, która szybciej wykona zadanie i rzuci więcej piłek.

KONKURS

Ved.2 . Jury podsumowuje wyniki konkursu i całą grę i gramy

Tyr-Tyr

Opis gry:

Wszyscy uczestnicy wypowiadają słowa, towarzysząc im ruchami:

„Tyr-tyr, karabin maszynowy” (trzymaj obiema rękami uchwyty „karabinu maszynowego”).

„Nad dachem samolotu” (wskazówka porusza się ukośnie od dołu do góry).

„Bam! - artyleria ”(bawełna).

„Calopująca kawaleria” (jedną ręką wymachują wyimaginowaną szablą nad głowami).

"Hura!"

Gra toczy się dalej, ale za każdym razem musisz przyspieszyć tempo, starać się nadążać i mówić oraz poprawnie pokazywać ruchy.

grosz

Opis gry : Prezenter rzuca monetą, publiczność krzyczy, gdy jest w powietrzu, a im wyższa moneta, tym głośniej, im niżej, tym ciszej.

GRA

Ved.2 Słowo do naszego szanownego jury.

JURY

Wedy 1 Wszyscy grali i dobrze się bawili

Ale nadeszła godzina pożegnania.

Weda 2. Nasze wakacje okazały się zabawne

Dziękujemy wszystkim.

Ved.1 Dziękuje za wszystko!

Razem Do zobaczenia wkrótce!



Podobne artykuły