Футболна група Шампионска лига.

25.12.2021

В 3-ия кръг на Шампионската лига всички испански отбори загубиха точки с изключение на Барселона. Но въпреки загубите нито един от испанските отбори не загуби шансовете си да напусне групата.

Спартак Москва - Севиля 5-1

Никой не очакваше такова поражение, дори може би най-запалените фенове на московския Спартак. Особено след домакинското равенство с аутсайдера Марибор в първия кръг. Но каквото и да кажете, спартаковците се настроиха изцяло на Севиля, което даде просто зашеметяващ резултат.

Началото на мача не предвещаваше неприятности за севиляни. Всичко вървеше по план и дори пропуснат гол в 18-ата минута не обърка особено картите на андалуския тим. Още повече, че още в 30-ата минута испанците възстановиха равновесието в резултата, като отбелязаха ответния гол. До края на полувремето Севиля просто беше длъжен да поведе, но нападателят Бен Йедер не успя да премине през защитника на празна врата в момент, когато вратарят вече беше отигран. При резултат 1-1 отборите си отидоха на почивка, но облаците вече се трупаха над безоблачното небе на Севиля.

Второто полувреме обърна всичко с главата надолу. Спартак някак беше сменен и вместо него излезе бразилският национален отбор. Всяка атака на спартанците завършваше с точен удар към вратата на противника, като тези удари криеха сериозна опасност. В 58-ата минута вторият гол влетя във вратата на гостите и Спартак вече не можеше да бъде удържан. 67 мин. 3-1, 74 - 4-1 и под самата завеса на 90-ата минута петият гол се разхвърча в мрежата на обезсърчените андалусци.

Дори въпреки такова офанзивно и сериозно поражение, Севиля има добри шансове да излезе от групата, друго е, че е много трудно да се възстанови психологически.

Видео от мача Спартак Москва - Севиля 5-1:

Цели:Промес, 18, 90, Мелгарехо, 58, Глушаков, 67, Луис Адриано, 74 - Киар, 30.

Спартак:Селихов - Йешченко, Таски, Джикия, Комбаров - Фернандо, Глушаков - Самедов (Мелгарехо, 25), Попов (Пашалич, 57), Промес - Луис Адриано.

Рико - Меркадо, Чиар, Ленгле, Ескудеро - Крон Дали (Васкес, 68), Писаро, Банега - Сарабия, Бен Йедер (Мюриел, 82), Нолито (Хезус Навас, 76).

Предупреждения:Джикия, Фернандо - Ескудеро, Писаро.

Реал Мадрид - Тотнъм 1-1

Можем да кажем, че това беше игра за излизане от групата, тъй като победата на който и да е от отборите на практика го осигуряваше на същия отбор. Но като се има предвид играта в паралелен мач, където Борусия не успя да победи скромния АПОЕЛ, равенството на практика води и двата партньора в плейофите.

Самият мач се оказа успешен, въпреки скромния резултат. Играха наистина два страхотни отбора, които си струваха и като игра, и като имена. Първият гол бе отбелязан от гостите в 18-та минута, след като Варан отбеляза в собствената си врата. По-нататък Тотнъм имаше повече от една страхотна възможност да увеличи резултата, но вратарят на мадридчани Навас игра надеждно или английските нападатели не уцелиха целта. В един от епизодите реферът трябваше да назначи дузпа срещу Мадрид, но нямаше сигнал. Но реферът свири за подобно нарушение в наказателното поле на Спърс и Кристиано Роналдо реализира единадесетметров свободен удар с чист удар в 43-ата минута. Това беше 110-ият гол на португалеца в Шампионската лига. Първото полувреме завърши при равен резултат.

През второто полувреме имаше много битка и моменти както пред едната, така и пред другата врата, но повече голове не паднаха. Като цяло равенството би било най-справедливият резултат от това футболно действие, тъй като нито един от отборите не заслужаваше поражение, демонстрирайки отлична и зрелищна игра.

Цели:Роналдо, 43 (от дузпа) - Варан, 28 (автогол)

Реално:Навас - Хакими, Варан, Рамос, Марсело - Модрич, Каземиро, Кроос - Иско (Васкес 87), Бензема (Асенсио 76), Роналдо

Лорис - Орие, Алдервейрелд, Вертонген, Санчес - Сисоко (Сон Хюнг Мин, 89), Дайер, Уинкс - Ериксен - Кейн, Ф. Йоренте (Роуз, 80)

Предупреждения:Роналдо - Орие

1 3 7
2 3 7
3 3 1
4 3 1

Карабах - Атлетико Мадрид 0-0

Азербайджанският Карабах спечели точка в Шампионската лига за първи път в историята си. Да, не с кой да е, а със самия страхотен Атлетико Мадрид, който беше на финал в турнира два пъти през последните 3 години.

Самата игра със сигурност не изглеждаше привлекателна. Всичко се свеждаше до това, че домакините се защитаваха с целия отбор и от време на време правеха остри атаки към мадридчани. А Дюшекчиите на свой ред атакуваха широко и помитащо, без да смущават никого. Имаше възможности за отнемане на 3 точки и от Гризман, и от Саул, но техните удари или попаднаха във вратаря, или не уцелиха целта на вратата на Карабах. А ако вземем предвид, че азербайджанците играха половината второ полувреме в малцинство, то спокойно можем да ги запишем като герои.

Видео от мача Карабах - Атлетико Мадрид 0-0:

: Сехич - Медведев (Ржежничак, 71), Хюсейнов, Садиков, Аголи - Алмейда, Караев - Енрике (Герие, 69), Мишел (Елюнуси, 85), Мадатов - Ндлову.

: Облак - Врсалко, Хименес, Годин, Филипе Луис - Гайтан (Томас, 64), Габи, Саул, Караско (Кореа, 72) - Гамейро (Торес, 72), Гризман.

Предупреждения:Мишел, Ндлову

Премахване : Ндлову (втори жълт, 75)

Барселона - Олимпиакос 3-1

Барселона се оказа единственият испански отбор, който надигра с увереност съперника си, но го направи в малцинство.

Проливен дъжд срещна малкото хора, дошли на „Камп Ноу“, за да подкрепят своите любимци. Но въпреки лошото време футболът беше даден от каталунците като винаги отличен и безупречен.

През първото полувреме резултатът бе открит с помощта на бранителя на Олимпиакос, който в 18-та минута вкара топката в собствената си врата. През първото полувреме не бяха отбелязани повече голове, но защитникът на Барселона Жерар Пике беше изгонен в 42-ата минута и каталунците играха с десет човека през цялото второ полувреме.

Но въпреки отсъствието на основния защитник на тима, синьо-гранатът седя на вратата на гърците през цялото второ полувреме на мача. В 61-ата минута Лионел Меси изпълнява опасен пряк свободен удар и разбира се бележи от любимото си място. И след 3 минути първият гол в Шампионската лига за Барселона е отбелязан от френския защитник Лука Дине. Мачът се изигра и отборите завършиха спокойно срещата. В края, няколко минути преди края, защитникът на гостите Николау, който си отбеляза автогол през първото полувреме, поправя грешката си и отбелязва гол на престижа. 3-1 и Барселона печели 9 точки от 9 възможни след 3 кръга.

Видео от мача Барселона - Олимпиакос 3-1:

Цели:Николау 18 (автогол), Меси 61, Дине 64 - Николау 89

Барселона:тер Стеген - Роберто, Пике, Умтити, Дине - Паулиньо, Бускетс (Гомес, 80), Иниеста (Ракитич, 67) - Меси, Л. Суарес, Деулофеу (Маскерано, 46)

Олимпиакос 3 0

Кога ще започне?

Всичко вече е започнало! Новият сезон стартира на 27 юни с мачовете от първия от четирите квалификационни кръга. Последният квалификационен етап - плейофният кръг - ще се проведе в края на август. Груповата фаза, състояща се от шест кръга, ще започне на 12 септември и ще завърши на 6 декември. След двумесечна зимна пауза идва ред на плейофите. Този етап започва на 13 февруари.

Как е квалификацията?

От 32-ма участници в груповата фаза към момента са известни 22. Останалите десет билета ще бъдат разиграни в плейофния кръг. Има два пътя за квалификация:

• Пътят на шампионите- този път е само за носителите на шампионската титла на вътрешната арена, най-добрите отбори от десетте държави с най-нисък рейтинг започват от първия квалификационен кръг. Петимата победители продължават във втория квалификационен кръг, от който стартират представители на 29 национални асоциации. Още три отбора започват от третия квалификационен кръг, десетте победители от които формират пет двойки от плейофния кръг.
  • Пътят на представителите на Лигата- следван от отбори от страните с най-висок рейтинг, заели места в първенствата си от второ до четвърто място. Има само два етапа по този път. Десет отбора започват от третия квалификационен кръг, докато пет клуба започват от плейофния кръг.

Кои 22 отбора ще започнат турнира от груповата фаза?

Известно ли е посяването на жребия за груповата фаза?*

Пот 1 включва настоящия носител на трофея и шампионите на първите седем държави в класацията на УЕФА. Останалите три коша са базирани на края на сезон 2016/17.

Кошница 1:Реал Мадрид, Байерн, Челси, Ювентус, Бенфика, Монако, Спартак, Шахтьор
Кошница 2:Барселона, ​​Атлетико Мадрид, Пари Сен Жермен, Борусия Дортмунд, Манчестър Сити, Порто, Манчестър Юнайтед, 1 BOP
Кошница 3:"Базел", "Андерлехт", 6 BOP
Кошница 4: 8 БОП

В зависимост от резултатите от квалификациите, Тотнъм ще бъде във втори или трети пот, Рома, Бешикташ, Фейенорд и РБ Лайпциг в трети или четвърти.

BOP - предстои да бъде определен

Къде ще е финалът?

Финалът ще се проведе на стадион "Олимпийски" в Киев, който беше домакин на финала на ЕВРО 2012. Мачът е насрочен за събота, 28 май, от 20:45 CET.

*Информацията за сеитбата не е официална, това са само изчисления на експерти от UEFA.com

Здравейте скъпи читатели! Започвам прегледа на 3-тия кръг на Шампионската лига 2017-2018.
Група А. ЦСКА Москва бе домакин на швейцарския Базел. В първите минути имаше равностойна игра. Да, Базел изглежда започна по-активно. Но "войниците" издържаха на първия
атакува, като дори се опита да създаде няколко опасни момента пред вратите на Базел.
В 29-та минута обаче Таулант Джака нанесе удар от далечна дистанция и откри резултата.
0-1. “ЦСКА” се опитваше да създава положения за атака, но атаките на Базел изглеждаха много по-остри и мощни. В 52-та минута Базел отбеляза втори гол, но съдията отмени този гол поради засада. След това ЦСКА имаше няколко подхода,
няколко възможности за изравняване на резултата, но ги пропуснаха. И на
В 90-та минута нападателят на Базел Оберлин излезе 1 на 1 с Акинфеев и постави крайния резултат - 0-2 - победа за Базел. https://www.youtube.com/watch?v=cnoOVit6uqI
Що се отнася до другия мач от тази група, където Лисабон бе домакин на Бенфика
Манчестър Юнайтед, тогава в този мач имаше тотално предимство на Манчестър Юнайтед. Манкунейци
постоянно атакувани, постоянно създавани положения. Но манкунейците в този мач
недостатъчно за завършване на атаките. Някои проходи, някои ограмотяване. А голът се оказа просто любопитен: в 64-ата минута бе отсъден свободен удар за Бенфика. След центриране на Маркъс Рашфорд вратарят на Бенфика Свилар улови и вкара топката в мрежата. Така резултатът стана 0-1. След това нямаше особено интересни моменти в този мач. 0-1 - победа на Манчестър Юнайтед. https://www.youtube.com/watch?v=otRWkZA4FWk
Така в група А Манчестър Юнайтед има 9 точки, Базел - 6, ЦСКА - 3, Бенфика - 0. На 31 октомври Базел гостува на ЦСКА, Манчестър Юнайтед-Бенфика.
Група Б е доста скучна. С фаворитите на групата всичко беше ясно, ако след това
теглене на жребий, когато Бааариа и ПСЖ влязоха в тази група заедно, като в допълнение шотландският Селтик и белгийският Андерлехт. В тази група има
само 2 въпроса: кой от двойката Байерн - ПСЖ ще заеме първо място и кой от двойката Селтик - Андерлхт ще отиде в Лига Европа. Байерн гостува на Селтик в третия кръг. Мюнхенци тръгнаха напред от първите минути и вече
в 17-та минута Байерн откри резултата: Левандовски задържа топката на самия ръб, пусна пас към Мюлер и той откри резултата. 1-0. Работи на 29 минути
куп Comman-Kimmich: първият почти стигна до предната линия, след това даде топката в центъра, вторият удари знаменито с глава, така че резултатът стана 2-0. Трети гол Байерн
гол след корнер: Робен сервира точно на Хумелс, който
Белгийският Андерлехт дори и у дома не можа да противопостави нищо на ПСЖ.
Още в 3-та минута Килиан Мпабе откри резултата. 0-1. Вярно, след това Андерлехт
имаше няколко много добри шанса за изравняване, но те
не са използвани. В 44-ата минута триъгълникът Неймар-Мбапе-Кавани проработи и
Кавани вкара втория гол. 0-2. Второто полувреме отново премина с предимство на ПСЖ.
В 58-та минута Кавани вкара трети гол, но съдията на линията отсъди засада. Парижани не се отчаяха. Продължихме напред: в 66-та минута Неймар
пряк свободен удар направи резултата 0-3. След това Андерлехт имаше няколко шанса поне да отбележи гол за престиж, но в крайна сметка допусна
четвърти гол. В 88-та минута Анхел ди Мария постави крайния резултат в мача -
След 3 кръга ПСЖ има 9 точки, Байерн - 6, Селтик - 3, Андерлехт - 0. 31
Октомври Селтик приема Байерн, ПСЖ - Андерлехт.
В група С и двата мача от 3-ия кръг завършиха наравно. В мача между азербайджанския Карабах и мадридския Атлетико не бяха отбелязани голове. 0-0. Накратко
Опишете този мач, Атлетико имаше пълното предимство. На 53 мин. Дино
Ндувелду все пак вкара топката срещу Карабах, но тя бе отменена заради засада.
Между другото, голът беше отбелязан от Гризман, но беше отменен. След това Карабах малко раздвижи мача от своята врата и имаше няколко опасни момента
вкара гол, В 76-ата минута нападателят на Карабах Дино Ндбову искаше да моли за дузпа срещу Атлетико, но в крайна сметка получи втори жълт картон и беше изгонен. След това Атлетико имаше още няколко опасни момента, но в крайна сметка резултатът така и не бе открит. Равенство 0-0.
В другия мач от тази група имаше много голове. Домакин беше Челси Лондон
италиански роми. Този мач имаше всичко. Челси започна много активно, тръгнаха веднага
напред. В 11-ата минута Давид Луис откри резултата с удар от далечна дистанция. 1-0. По принцип след това беше равностойно, Рома по нищо не отстъпваше на Челси като игра. Дори бих
каза, че римляните надиграха Челси. В 37-ата минута обаче римляните сбъркаха в защита. Морато направи хладнокръвен пас, даде пас на Азар и така резултатът стана 2:0.
Но тогава се случи нещо невероятно. В 40-ата минута нападателят на Рома Александър
Коларов намали изоставането с класен удар. 2-1. Второто полувреме започна
принципно на равни начала.И двата отбора създадоха положения. А в 64-та минута нападателят на Рома Един Джеко получи топката само на 3 метра от вратата и изравни резултата. 2-2.
След още 6 минути бе отсъден свободен удар към вратата на Челси, а същият Джеко след
привличайки римляните напред. 2-3. Но буквално 5 минути по-късно Еден Азар получи
пас на Педро изравни. 3-3. След това футболистите на Рома имаха няколко възможности да изтръгнат победата. Резултатът обаче не е променен. Рисувам
Така след 3 кръга в група С Челси има 7 точки, Рома - 5,
Атлетико - 2, Карабах -1. На 31 октомври Атлетико приема Карабах, Рома-Челси.
В група D Ювентус Торино прие Лисабон Спортиег. Мачът започна
доста любопитно: в 12-ата минута излезе нападателят на Спортинг Гелтън Мартинс
1 на 1 с Буфон, Буфон излезе от мрежата, опитвайки се да пресече топката, топката след
Изстрелът на Мартинс попадна в гърдите на Буфон, след което отлетя към защитника на Ювентус Алекс
Сандра и удари вратата с рикошет от него. 0-1. След това футболистите на Ювентус сякаш се сетиха, че са фаворити в този мач и засечиха
инициатива, започна да създава опасни моменти. В 29-ата минута срещу Спортинг
беше отсъден свободен удар и Пянич го превърна в 1-1. Преди почивката на Ювентус
имаше още няколко момента, за да развият успеха си, но в края
първото полувреме резултатът беше 1-1. Второто полувреме премина вече с пълно предимство
Ювентус. Те създадоха положения както от игра, така и от стандартни положения. Но в края
поведе едва в 85-ата минута: Дъглас Коста се справи чудесно с защитника на Спортинг и подаде към Манджукич, който прати топката във вратата.В продълженията двата отбора можеха да променят резултата, но той остана същият. 2-1 - Победа на Ювентус. https://www.youtube.com/watch?v=YMPMY3jYu7g
Барселона бе домакин на Олимпиакос. Всичко беше по-лесно в този мач. Барселона от първия
минути напред. И започна да създава моменти. В 18-ата минута Деулофеу центрира
в наказателното поле, по посока на Меси, но топката попадна в защитника на Олимпиакос Николау и рикошира във вратата. 1-0. След като отбеляза гол, Барселона продължи
давай, създавай моменти. На 42 Барселона отбеляза втори гол, но вместо радост, те бяха разстроени: факт е, че според рефера Пике, който докосна топката последен, игра с ръка и вече имаше жълт картон преди това .
Съдията отмени този гол, показа на Пике втория жълт, който премина в червен. Пике беше изгонен и голът отменен. Барселона остана в малцинство. Естеството на играта обаче не се е променило много. Барселона продължи да поема инициативата и изигра второто полувреме също толкова добре. В 61-ата минута правилата срещу Меси бяха нарушени в близост до наказателното поле на Олимпиакос, а самият Меси реализира.
2-0. И след 3 минути Меси нанесе удар на защитниците на Олимпиакос в наказателното поле,
премине към центъра му. Нито един от защитниците на Олимпиакос не стигна до топката. Удар на топката
на Люк Дине и той направи резултата 3-0. Барселона можеше да отбележи повече, но в крайна сметка допусна сам; В 89-та минута след центриране от корнер Николау отбеляза с подаване
дължи на отбора си за автогол през първото полувреме. 3-1 - Победа на Барселона.https://www.youtube.com/watch?v=kG1n8rdjtKw
Така в група D след 3 кръга ситуацията е следната: Барселона - 9, Ювентус - 6, Спортинг - 3, Олимпиакос - 0. На 31 октомври Спортинг приема Ювентус, Олимпиакос - Барселона.

На 27 и 28 юни ще се изиграят първите мачове от Шампионската лига за сезон 2017/18. Прочетете повече за квалификацията на най-престижния и печеливш клубен турнир в Европа в нашия материал.

1-ви квалификационен кръг

Членове

Алашкерт (Армения) - Санта Колома (Андора)

Викингур (Фарьорски острови) - Трепча'89 (Косово)

Хибърниънс (Малта) – Талин (Естония)

Ню Сейнтс (Уелс) - Европа (Гибралтар)

Линфийлд (Северна Ирландия) – Ла Фиорита (Сан Марино)

Този етап едва ли ще заинтересува никого, тъй като неговите частни играчи с 99,9 процента вероятност дори няма да стигнат до 3-ия квалификационен кръг, да не говорим за груповата фаза. Така че, ако не сте фен на клубния футбол на Сан Марино или Гибралтар, няма смисъл да следите предстоящите мачове. Може само да се отбележи, че най-успешният клуб в Европа сред участниците е уелският Ню Сейнтс. През сезон 2010/11 успява да стигне до 3-ия квалификационен кръг, където очаквано губи без шансове от Андерлехт (1:3, 0:3). Заслужава да се каже, че Викингур, Трепча'89, Талин и Европа ще играят в Шампионската лига за първи път в историята си.

2-ри квалификационен кръг

Членове

Тук ще влязат в игра много по-известните на широката публика клубове, много от които вероятно ще видим през есента, а може би и през пролетта. Същият АПОЕЛ игра три пъти в груповата фаза на Шампионската лига, а през сезон 2011/12 сензационно стигна до четвъртфиналите, губейки от Реал Мадрид (0:3, 2:5). Онази европейска кампания на шампиона на Кипър се помни добре от Зенит, който го хвана в груповата фаза (1:2, 0:0). АПОЕЛ е способен да преодолее квалификациите за основната Европейска купа за четвърти път, въпреки че никой не очаква повторение на подвига.

Спомняте си БАТЕ, настоящият треньор на ЦСКА Виктор Гончаренко, който два пъти завърши наравно с Ювентус (2:2, 0:0) в груповата фаза на сезон 2008/09, а четири години по-късно победи самия Байерн в Минск (3:1). . Или Селтик, който спечели европейската купа през 1966 г. и редовно участва в есенните етапи през последните години. Залцбург, Легия, Копенхаген - всички сме свикнали да ги виждаме в груповата фаза на основната европейска купа, дори и да не постигнаха сериозен успех там.

Въпреки солидния състав на участниците, този кръг едва ли ще предизвика повишен интерес сред руските фенове. Никой от изброените няма да бъде хванат от ЦСКА в следващия етап, така че като цяло тези мачове могат да бъдат пренебрегнати. Въпреки това, ако армейците се класират, един от участниците във 2-ия кръг все пак може да попадне в тяхната група.

3-ти квалификационен кръг

Известни членове

Пътят на шампионите:"" (Гърция), "Славия" (Чехия), "Вииторул" (Румъния)

Пътят на представителите на лигите:Динамо К (Украйна), Аякс (Холандия), Виктория Пилзен (Чехия), ЦСКА (РУСИЯ), "Брюж" (Белгия), "Стяуа" (Румъния), "Йънг Бойс" (Швейцария), "" (Франция), "" (Турция), АЕК (Гърция)

От този момент нататък в квалификацията се появява клон, където падат тези, които не станат шампиони на своите страни, което означава, че нивото на участниците се повишава значително. Вече няма да има представители на Албания или Босна и Херцеговина - в игра влизат отбори, представляващи първенствата от по-високо ниво. Все още няма грандове, но конкуренцията е доста голяма.

Разбира се, най-голям интерес ни интересува ЦСКА, чиито възможни съперници са добре известни на всички. Доста висок рейтинг (39,606 точки в класацията на УЕФА) позволи на армейския отбор да бъде сред "посадените", което дава известно предимство. Отборът на Гончаренко има пет опции - Стяуа, Йънг Бойс, Ница, Истанбул Башакшехир и АЕК. Изборът на най-добрия изглежда доста прост.

В мачовете с румънци и гърци ЦСКА има право да разчита на статута на безусловен фаворит, швейцарците изглеждат малко по-висока класа, но не бих искал да се срещам с бронзовия медалист от френската лига 1 или сребърния от турската Суперлига. Не е обичайно да се изразява публично желанието да се получи по-слаб отбор като съперник, но в този случай никой не би винил армейския отбор за това. Факт е, че според предварителното оформление на графика за следващия сезон ЦСКА ще гостува на Хабаровск точно между два мача от 3-ия квалификационен кръг като част от 3-ия кръг на Висшата лига. Човек може само да гадае как такъв график изобщо е получил право на живот, защото значително ще намали шансовете на столичния клуб да отиде по-далеч.

Заслужава да се спомене и пътя на шампионите, в който Олимпиакос, с най-висок рейтинг от 64,580, изглежда като очевиден фаворит. По този показател гърците превъзхождат почти два пъти същите армейци, а сред всички участници затварят топ 5. Те ще мерят сили с отбори, които имат най-големи шансове да преминат през 2-ия кръг, но като цяло и тук няма да видим нищо интересно, освен че качеството на футбола леко ще се повиши.

Плейофен кръг

Пътят на представителите на лигите:" " (Испания), " " (Италия), " " (Англия), " " (Португалия), (Германия)

Полет от около 20 хиляди километра през седмицата ще е само за мезе - основното ястие чака ЦСКА в решителния кръг. Тук на сцената излизат представители на четирите водещи европейски лиги, както и третият отбор от португалското първенство. Нивото на конкуренцията се увеличава толкова много, че армейският отбор вече се превръща в аутсайдери, с голяма степен на вероятност да бъде сред „непосадените“. Например Динамо Киев и Аякс, които имат по-висок рейтинг, могат да ги лишат от сеитба.

Със сребърния медалист от първенството на Украйна ЦСКА със сигурност ще се отгледа, така че изборът на противници не е толкова голям. Аякс или Виктория Пилзен, както и Ливърпул, Севиля и Наполи – други варианти няма да има. Изглежда, че няма нужда да обясняваме защо чехите изглеждат най-добре от тях, още повече, че московчани със сигурност ще искат да се реваншират за едно паметно поражение през декември 2013 г. (1:2). За британците, испанците и италианците няма нужда да говорим – сегашните армейци нямат много шансове при тях.

Но ако два от трите водещи клуба в класацията на ЦСКА не стигнат до плейофите, нашият отбор ще стане поставен и срещу него ще се изправят клубове от малко по-различно ниво. Тук ще е по-лесно, защото само Хофенхайм и Спортинг изглеждат твърде опасни - с всички останали армейците могат да играят наравно. И все пак вероятността от по-малко приятен резултат е много по-голяма, въпреки че възможността да доведете Ливърпул или Наполи на VEB Arena си струва много. Освен това билетът за груповата фаза на Лига Европа в този кръг вече е гарантиран.

По пътя на шампионите ситуацията остава същата, тъй като участниците са същите. Но доста добри плакати са доста вероятни, като Олимпиакос - Селтик, дори ако тези конфронтации все още не достигат нивото на представителите на лигите. Но от друга страна, трябва да започнем да разглеждаме възможните съперници в груповите фази на европейските турнири, тъй като и победителите, и губещите със сигурност ще играят през есента.