Nový rok s témou Iso. Zhrnutie GCD o výtvarnom umení v strednej skupine na tému: Nový rok

06.07.2019

téma: Nový rok a jeho vlastnosti.

Ciele lekcie: oboznámiť deti s históriou a tradíciami novoročného sviatku v rôznych krajinách; naučiť sa mená Santa Clausov v rôznych krajinách sveta; rozvíjať jasnú a dobre prednesenú reč; pestovať lásku k tradíciám svojho ľudu.

Plánované výsledky: naučiť sa históriu a tradície sviatku, pamätať si mená Santa Clausov v rôznych krajinách; dať správne a úplné odpovede.

Vybavenie: rôznofarebné pastelky, kartičky s úlohami na preberaný materiál.

Prípravné práce: vyzdobte triedu v novoročnom štýle, pripravte karty úloh.

Plán lekcie:

ja organizačná časť.

II. Posilnenie predchádzajúcej témy. Kontrola domácich úloh.

III. Oznámenie o téme a cieľoch vyučovacej hodiny.

IV. Nový materiál.

v. Fizkultminutka.

VI. Konsolidácia.

VII. Zhrnutie lekcie.

VIII. Dom. cvičenie.


Počas vyučovania

ja Organizácia hodiny, kontrola pripravenosti na hodinu. Deti prečítali štvorveršie jednohlasne.

Lekcia začína
Pre budúcnosť pôjde ku chalanom.
Pokúsim sa všetko pochopiť
Zaujímavé vedieť.

II. Upevniť vedomosti žiakov z predchádzajúcej témy. Skontrolujte domácu úlohu.

III. Predstavte tému a ciele lekcie. Dnes usporiadame nezvyčajnú lekciu (ak je to možné, vyzdobte triedu v novoročnej téme). Pozri sa okolo. Páči sa vám, ako je vyzdobená naša trieda? Čo myslíte, o akom sviatku sa dnes bavíme? To je pravda, téma dnešnej lekcie je "Nový rok a jeho vlastnosti." Budeme hovoriť o tejto dlho očakávanej dovolenke, ktorú milujú dospelí aj deti. Dozvedáme sa jeho príbeh, odkiaľ k nám prišiel. Pripomeňme si novoročné tradície a mnoho ďalších zaujímavostí.

IV. Učenie sa nového materiálu. Učiteľ číta báseň „Nový rok“ od N. Naidenovej.

Častý les,
Blizzard pole
Zimná dovolenka je za nami.
Povedzme si teda spolu:
"Ahoj, ahoj, Nový rok!"
Vonia opäť ako čerstvý decht
Zišli sme sa pri strome
Náš strom je oblečený
Svetlá na nej sa rozsvietili.
Hry, vtipy, piesne, tance!
Tu a tam sú masky...
Ty si medveď a ja som líška.
Aké zázraky!
Poďme spolu tancovať
Ahoj, ahoj Nový rok!

Chlapci, kto vymyslel túto zábavnú dovolenku a odkiaľ pochádza? V dávnych dobách ho naši predkovia oslavovali 1. marca. Ľudia zapálili svetielka na vianočných stromčekoch v podobe sviečok s nádejou na dobrú úrodu v novom roku. Keď ľud prijal kresťanskú vieru, sviatok sa presunul na prvý jesenný deň – september. A až v roku 1700, dekrétom cára Petra I., bolo zvykom oslavovať Nový rok 1. januára.

Aké novoročné tradície našich ľudí poznáte? Hlavnou tradíciou je zdobenie vianočného stromčeka. Táto zelená kráska je oblečená s loptičkami, girlandami, svietiacimi lampášmi, šiškami, sladkosťami, hračkami. Strom je symbolom novoročného sviatku. Ďalšou tradíciou je ohňostroj o 12. hodine v noci, práve v tomto čase si všetci prajú šťastie v novom roku. Je tiež zvykom oslavovať tento sviatok s rodinou. Dospelí a deti si oblečú krásne oblečenie a karnevalové masky a zabavia sa pri elegantnom vianočnom stromčeku. Spievajú piesne, tancujú, hrajú hry a jedia chutné jedlá pri stole.

A kto môže povedať, ako sa oslavuje Nový rok v iných krajinách?

V Anglicku ľudia otvárajú zadné dvere v rytme hodín, aby každé zlé počasie opustilo dom, a s posledným úderom otvoria vchodové dvere a nechajú vojsť veľa šťastia, prosperity a zdravia.

Maďarský ľud o polnoci hlasno hrá na píšťalky, píšťalky, rohy. Veria, že pomáha vyháňať zlých duchov z domu.

Nemci všetkých vekových kategórií vyliezajú na stoličky, pohovky, kreslá a s nástupom dovolenky skočia na podlahu. Hovorí sa, že vám to pomôže skočiť do nového roka čistý a bez hriechu.

Taliani na poslednú chvíľu starého roka vyhadzujú na ulicu nepotrebný riad, veci, nábytok. To im umožňuje zbaviť sa zlej energie.

V Španielsku je zvykom zjesť 12 hrozna a urobiť 12 želaní.

V Škandinávii je tradícia grcania pod stolom, Škandinávci tvrdia, že im to pomáha zbaviť sa chorôb a smoly.

Ale v Číne sa Nový rok neoslavuje prvého januára, oslava je naplánovaná na iné dni. Hlavnou črtou čínskeho nového roka je zdobenie domov a ulíc malými lampášmi. A deti nakreslia svoj meč na papier a pred spaním si ho dajú pod vankúš.

V Indii sa Nový rok nazýva Gudi Padva, v tento deň musia Indovia jesť listy stromu neem-nim.

Bulharsko je krajina, kde najmenší člen rodiny číta hosťom básne, spieva piesne, dáva suveníry, ktoré si odnáša z vianočného stromčeka.

Pre relaxáciu sú deti pozvané hrať hru „Kto je viac“. Rozdeľte študentov do dvoch tímov, postupne vymenúvajú slová, ktoré možno pripísať Novému roku. Tím, ktorý sa zastaví ako posledný, vyhráva.

Deti a bez ktorých nie je novoročná dovolenka? Ako vyzerá? A kto je jeho asistent? Ako sa volá Santa Claus v rôznych krajinách?

V Spojených štátoch amerických, Kanade, Veľkej Británii - to je Santa Claus. Odlišuje sa od nášho oblečenia, vždy nosí červenú bundu s bielou kožušinou a nohavice.

Vo Švédsku sú dvaja: Yultomten a Yulnissaar, odmeňujú poslušné deti a nechávajú im darčeky pod oknom.

A vo Francúzsku sú tiež dvaja Santa Clausovia: Pere Noel a Chalande. Víla Befana letí na Silvestra k talianskym deťom.

V Rumunsku - Mosh Krechun. Fínsko je známe pre Joulupukkiho, ktorý je vždy v sprievode škriatkov. V Estónsku - Yiuluvana.

A chalani z Uzbekistanu sa tešia na Corboba, ktorý priletí na somárovi.

Všetci Santa Clauses majú odlišný vzhľad, ale všetci dávajú novoročnú náladu, radosť, zábavu a dlho očakávané darčeky.

Hra "Poďme nakresliť vianočný stromček." Deti sú rozdelené do dvoch tímov a striedavo idú k tabuli, aby nakreslili jeden prvok vianočného stromčeka. Vyhráva tím, ktorého novoročná krása bude elegantnejšia.

v. Fizminutka. Deti sú pozvané hrať hru „Matka zima“. Učiteľ číta a ukazuje, čo má robiť.
Prišla mama zima
Všetko zahalila fujavica.
(vlnovité pohyby s rukami pred sebou)

Pôjdeme cez záveje
Cez hustý les.
(chôdza s vysokými kolenami)

Zrazu uvideli sýkorky
Zamávali sme im mávať perom)

A sýkorky na nás žmurkli,
A odletel za borovicami
(mávnite oboma rukami)

Zrazu lietali snehové vločky
Ako ľahké páperie
(napodobňovať padajúce snehové vločky prstami)

Otočil sa s nami
Začali s nami tancovať
(točiť na mieste)

Tlieskali ruky
(4 krát zatlieskať)
nohy dupali
(dupať 4 krát)

Spolu vybehli k stromu
A hurá!!! Kričali na ňu.
(blížime sa k vianočnému stromčeku - na zdravie !!!)

A teraz my všetci ľudia,
Povedzme si spolu...
ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK!!!

Sadieva Venera Galinurovna,

učiteľ umenia

MBOU "Stredná škola Bolshegondyrskaya"

"Umenie". 1 trieda
Téma lekcie: Vianočný stromček.
Typ lekcie: Lekcia učenia sa nového materiálu.

Použitá technológia: Technológia problematického dialógu.
Účel lekcie. Rozvoj estetického vnímania prírody a pozorovania prostredníctvom odovzdávania charakteristických znakov, tvarov a farieb.

Počas vyučovania

Etapa lekcie a jej ciele - No, chlapci, majte na pamäti, mlčte.Lekcia začína.Všetci radi kreslímeMusíte sa len pozerať!
- Chlapci, povedzte mi, prosím, aké je teraz ročné obdobie na ulici?-Máš rád toto ročné obdobie, prečo? -Prečítajme si verše, ktoré sú pripravené na vašich stoloch (deti čítajú verše v skupinách) -Hádaj sviatok, že sa tešíme na dospelých a deti.Prichádza v zimný večerZapáľte sviečky na stromčeku.Začína okrúhly tanec.Toto je sviatok ... (Nový rok).
Čoskoro, čoskoro Nový rok!Ponáhľa sa, už ide!Zaklopte nám na dvere:Deti, ahoj, som s vami!

Bez čoho nie je možné osláviť nový rok? - O čom teda bude naša lekcia? (Objavenie nových poznatkov). - Aké kroky podnikáme pri objavovaní nových poznatkov? ("Čo neviem?", "Sám nájdem cestu")


-Chlapi, povedzte mi, prosím, ako sa ľudia pripravujú na oslavu Nového roka?
- Bez čoho nie je možné osláviť nový rok?
Aký hosť k nám prišiel?Aké pekné a štíhle.Hore horí hviezdaA sneh sa trblieta na konároch,A úplne hore,Všetko v hračkách a sušienkach.
Čo je to za hosťa? (Vianočný stromček).Témou našej hodiny je vianočný stromček.Chlapci, pozrite sa, prosím, akú farbu má náš vianočný stromček?
- Skôr ako začneme maľovať vianočný stromček, čo by sme mali urobiť?(Naučte sa miešať farby pomocou základných farieb, maľovať náš vianočný stromček a až potom ozdobiť vianočný stromček hračkami).pred tebou Primárne farby 1) Červená, modrá, žltá. 2) - Vyberte si farby, s ktorými získate zelenú? Aká farba chýba? ? Presnú odpoveď na túto otázku dáme, keď sa pokúsime miešať farby. - Rozhodnite sa, ktoré farby si vyberiete? byť Účel lekcie. Zistite, čo to je - vianočný stromček? Už máte nejaké nápady na tento úžasný vianočný stromček. - Povedz "Aký je náš vianočný stromček?" (zelené, nadýchané, pichľavé) - Ch - Aby sme na túto otázku odpovedali úplnejšie a presnejšie, čo potrebujeme vedieť, aký tieň majú vianočné stromčeky? 1) 1) Zmiešajte červenú a žltú. 2) Zmiešajte červenú a modrú 3) 3) Zmiešajte žltú a modrú 4) - Vytvorili sme plán na objavovanie nových poznatkov.

Súhrn lekcie výtvarnej činnosti (4. ročník) Darček na Nový rok.

Novoročný panel "Bullfinch"


Bestik Irina Viktorovna, vychovávateľka KSU "Regionálna špeciálna (nápravná) internátna škola pre deti so sluchovým postihnutím", Kazašská republika, región Severný Kazachstan, Petropavlovsk
Popis: zhrnutie vyučovacej hodiny o zrakovej činnosti je určené pre vychovávateľov a učiteľov 1. stupňa nápravných škôl, pre študentov - defektológov.
Cieľ: výroba novoročného panelu "Bullfinch".
Úlohy:
vzdelávacie- zdokonaliť zručnosti pri práci s plastelínou, zopakovať a upevniť vedomosti žiakov na tému: "Zimovanie vtákov".
Vzdelávacie- vzbudiť záujem o tento druh práce a presnosť, vštepiť estetický vkus, lásku k divokej zveri.
Korekcia-rozvíjanie- rozvíjať u detí tvorivé schopnosti, fantáziu, rozvíjať jemnú motoriku, rozvíjať reč žiakov počas vyučovania.
Vybavenie: plastová doska, šablóna bullfinch, plastelína, bezfarebné a strieborné laky na nechty, flitre, lepidlo PVA, novoročné dekorácie (snehové vločky, vianočné stromčeky).
Materiál reči: panely, zimujúce vtáky, mráz, flitre, novoročná výzdoba.
Priebeh lekcie:
1. Organizačný moment.
- Nasaďte si slúchadlá. - Nasadil som si slúchadlá.
- Čo si to urobil)? - Nasadil som si slúchadlá.
- Nasadil som prístroje.
- Ako počuješ? - Počujem dobre.
- Aký je dnes deň v týždni? - streda.
- Čo budeme robiť? - Vynaliezavosť.
2. Úvodný rozhovor.
- Odpovieme na otázky, porozprávame sa.
Práca s obrazovkou.
- Amangeldy. - Som tu.
- Aká je teraz sezóna? - Obdobie je zimné.
- Alina. - Som tu.
- Aký mesiac to je? - Je december.
Maliarsky rozhovor.


- Pozri sa na obrázok. kto to je - Vtáky.
- Čo sú to za vtáky?
- Zimujúce vtáky.
- Aké vtáky sa nazývajú zimujúce?
- Vtáky, ktoré zostávajú na zimu.
- Vymenuj zimujúce vtáky.
- Zimujúce vtáky sú sova, straka, sýkorka, vrabec, vrana, hýľ, ďateľ.
Čo jedia vtáky v zime?
- Jedia bobule a semená.
- Viete, ktoré zimujúce vtáky sú považované za najkrajšie?

Nie
Pozývam vás vyriešiť hádanku.
Tajomstvo
Aký druh vtákov? Nie prsia.
Šarlátová prsia, pálenie.
Vtáky sediace na snehu
Tieto vtáky…

- Hýly.


- Správne, chlapci. Toto sú snehuliaci. Prečo sú podľa vás hýli označované za najkrajšie zimujúce vtáky?
Odpovede detí.
- Správne. Majú krásnu žiarivú farbu. Chlapci, prečo si myslíte, že tieto vtáky sa volali hýli?
Odpovede detí.
- Tieto vtáky sa nazývajú hýli, pretože k nám prichádzajú s prvým snehom. Chlapci, žijú hýli v severnom Kazachstane?
- Áno.
- A kto z vás videl hýla? Povedz mi.
Odpovede detí.
Hlasové nabíjanie.
- Budeme čítať nahlas, zreteľne.
Rýchlo vybehnite
Pozrite sa na snehuliakov!
Prišiel! prišiel!
Stádo postihli víchrice,
Mrazivý červený nos
Priniesol im horský popol.

- Výborne chlapci. Dobre si čítal a rozprával.
- Aký sviatok bude čoskoro?
- Nový rok.
- Náš obľúbený novoročný sviatok sa blíži. A na Silvestra má dať ... (darčeky). A dnes urobíme darček pre vašich rodičov - novoročný panel "Bullfinch".


3. Hlavná časť.
- Čo potrebujeme k práci?
- Plastelína, hýľová šablóna, lepidlo, doštička, lak a flitre.
- Tu je pracovný plán.
1. Vezmite si šablónu bullfinch a plastelínu.
Akú farbu má hýľový chrbát?
- Čierna.
- Akej farby má hýľ prsia?
- Jasne červená.
- Na šablónu bullfinch naneste červenú a čiernu plastelínu.
- Vytvorte oko z bielej a čiernej plastelíny.
- Urobil som (a) bullfinch.
2. Hrudník hýla ozdobte červenými flitrami a chrbát a chvost čiernymi flitrami. Obkreslite krídlo čiernymi flitrami.
- Hýla som ozdobila flitrami.
3. Hýl prekryjeme bezfarebným lakom a prilepíme na plech.
- Pracujte opatrne.
- Na plech som nalepil (a) bullfinch.
4. Vyrobíme si konár z jarabiny. Vezmite hnedú plastelínu a vyvaľkajte malú klobásu. Pripevnite ho k tanieru. Toto je pobočka. Vytvorte dve labky z čiernej plastelíny. Vezmite červenú plastelínu a vytvorte bobule jarabiny.
- Urobil som (a) jarabinu vetvu.
- Ozdobte bobule jarabiny červenými flitrami.
- Bobule som ozdobila flitrami.
- Konár jarabiny natrieme strieborným lakom. Bude mráz.
- Urobil som (a) mráz.
- Oddýchneme si. Vstať.
Fizminutka "Bullfinches".
Pozrite sa na konáre (Ruky sa plieskajú po stranách)
Hýl v červených tričkách. (Ukáž prsia)
Perie sa rozprestrelo. (Ruky mierne do strán)
Vyhrievanie sa na slnku. (krútiť prstami)
Otáčajú hlavy, otáčajú. (Hlava sa otáča doprava, doľava)
Chcú lietať. (Beh v kruhu, mávajú rukami)
Pst! Pst! Odletieť!
- Sadni si.
5. Vyzdobíme náš panel. Vezmite novoročný dekor - snehové vločky a vianočné stromčeky a prilepte ho na tanier.
- Na tanier som nalepil (a) snehové vločky a vianočné stromčeky.
- Náš novoročný panel je pripravený.
4. Záverečný rozhovor.
- Čo sme urobili?
- Urobili sme novoročný panel "Bullfinch".
Akú úžasnú prácu ste urobili. Výborne chlapci. Všetci odviedli skvelú a krásnu prácu. Komu predstavíte svoj novoročný panel?
Odpovede detí.
- Odstráňte slúchadlá.
- Zložil som si slúchadlá.
- Usporiadajte si stôl. Môžete si oddýchnuť.

Téma : Novoročná nálada. 4b trieda.

Typ : objavovanie nových poznatkov

Cieľ: vytvorenie recepcie na prenos novoročnej sviatočnej nálady prostredníctvom farebnej kombinácie

Plánovaný výsledok :

Metasubjekt :

Regulačné UUD :

vedieť naplánovať a vysloviť postupnosť akcií na hodine, pracovať podľa plánu navrhnutého učiteľom; rozlišovať medzi správnou a nesprávnou úlohou.

Kognitívne UUD :

Všeobecné vzdelanie - vedomé a svojvoľné ústne vyjadrenie o vlastnostiach oslavy novoročného sviatku; zostavenie popisu dovolenkových atribútov; prinášanie poetických príkladov obrazu novoročných sviatkov; porovnávaním porovnávaných diel, zisťovaním, ako umelec vyjadruje náladu vo svojich dielach; logický - schopnosť formulovať problémy; samostatne riešiť problémy tvorivého a objaviteľského charakteru.

Komunikatívne UUD :

byť schopný používať jazyk výtvarného umenia, vyjadriť svoju pozíciu partnerovi; formulujte svoju myšlienku ústne (na úrovni jednej vety alebo krátkeho textu); počúvať a porozumieť vyhláseniam účastníkov rozhovoru; expresívne čítať básne o novoročnom sviatku.

Osobné :

rozvíjať pozitívny vzťah k tvorivej činnosti; poskytnúť predstavu o dôvodoch úspechu alebo neúspechu vykonanej práce: vnímať a pochopiť návrhy a hodnotenia učiteľa a súdruhov

predmet :

Naučiť pracovať s výtvarnou technikou „surovo“ a výtvarnou technikou „napichovať na voskový vzor“.

Vybavenie : pre učiteľa : projektor, počítač, prezentácia;pre študenta : ceruzka, skicár, guma

Kroky lekcie:

Organizačné

moment. Motivácia k vzdelávacím aktivitám

Vytvárať podmienky pre vznik vnútornej potreby začlenenia do vzdelávacích aktivít („chcem“)

Nový rok

Hádajte hádanky

Vianočný stromček s hračkami

Klauni s krekry.

Všetci ľudia sa bavia!

Aký sviatok?

Orientácia na pozíciu dobrý študent (L)

Určenie témy a stanovenie cieľov hodiny

Vytvorenie učebnej situácie pre študentov, aby samostatne predstavili problém hodiny, určili tému a stanovili ciele hodiny

Pripravená správa na tému "Nový rok"

Akú domácu úlohu si robil na hodine?

Kontroly domácich úloh

Realizácia analýzy objektov s priradením podstatných a nepodstatných znakov (P)

Toto je téma našej lekcie - "Nový rok"

Prečo ste pripravili správu na tému „Nový rok“?

Téma lekcie...

Porovnanie, radenie a klasifikácia vzdelávacieho materiálu podľa stanovených kritérií (P)

Odpovede detí

Aké budú podľa vás ciele lekcie?

Na stole

expresné...

porovnať…

zúčastniť sa…

Extrahovanie potrebných informácií z prejavu (P)

Odpovede detí

Áno. myvyjadrený môjuhol pohľadu , vášpostoj k obrázku.

Odpovede detí

Áno. myporovnávané farebné kombináciev obrázkoch

Striedanie ostrých fariebškvrny, šmuhy .

striedaniehladké a tenké alebohrubé a prerušované čiary .

Rozdelenie priestoru na oblohenerovnomerné Nachádzatvary oblakov .

Áno. myzúčastnili v diskusii o výrazových prostriedkoch na sprostredkovanie sviatočnej nálady

Novoročná nálada

Použite farbu na vyjadrenie slávnostnej nálady

Skôr ako si presne stanovíme ciele hodiny, otvorme si stranu 90 našej učebnice.

Páčia sa vám obrazy prezentované na Vernisáži?

Odpovedzme na otázky k tejto vernisáži (s. 89)

Odpovedáme na otázky, myPovedal si tvoj uhol pohľadu, tvoj postoj k tejto práci?

myporovnávané kombinácie farieb na týchto obrázkoch?

To je ďalšívýrazové prostriedky - farba - s ktorými umelec dokázal sprostredkovaťsviatočnú náladu na plátne.

Aké výrazové prostriedky poznáte?

Keď už hovoríme o výrazových prostriedkoch, myzúčastnili v diskusii o výrazových prostriedkoch na sprostredkovanie sviatočnej nálady?

Upravme našu tému lekcie. Budeme hovoriť o Novom roku alebo sprostredkujeme novoročnú náladu pomocou farieb?

Prostriedkytéma lekcie

Účel lekcie

Pochopenie a udržiavanie učebnej úlohy (P)

Stanovenie učebných cieľov v spolupráci s učiteľom (P)

Identifikácia miesta a príčiny ťažkostí.

Preneste sviatočnú náladu na papier

Nie

Nevieme, čo znamená prijatie.

Prejdite na stranu 92. Prečítajte si naše kreatívne zadanie. Môžeme to dokončiť hneď?

Čo nám chýba, aby sme mohli začať?

Zovšeobecnenie a odvodenie všeobecnosti pre celý rad alebo triedu jednotlivých objektov na základe identifikácie podstatného vzťahu (P)

Budovanie projektu, ako sa dostať z problémov

Študenti:

1. Zoznámte sa s technikami"surový", "natierať voskovým vzorom"

2. Skoordinujte techniky s témou lekcie: je možné sprostredkovať novoročnú náladu

3. Vytvorte algoritmus na vykonávanie týchto techník

4. Určiť prostriedky, zdroje a termíny.

5. určiť kritériá hodnotenia práce

Deti čítajú a odpovedajú, ako robiť triky "surový", "natierať voskovým vzorom"

Odpovede detí

Odpovede detí

Ak študent absolvujejednu celú dávku a pokračujtedruhý , potom dáme "5 »,

ak ánolen jeden odber , potom dáme "4 »,

aknesplní do dokončeniažiadny príjem , potom dáme "3 »

Áno.

Na strane 91 si prečítajte, ako sa tieto umelecké techniky vykonávajú."surový", "natierať voskovým vzorom" .

„surové“.

Povedzte algoritmu na vykonanie príjmu"nakreslite voskom"

Pokúsme sa sprostredkovať novoročnú náladu pomocou týchto techník. To, čo dnes na hodine vytvoríme, poslúži ako základ pre ďalšiu hodinu.

Podľa akých kritérií budeme hodnotiť našu prácu?

Dokážete dokončiť prácu doma?

Plánovanie vašich akcií v súlade s úlohou a podmienkami na jej realizáciu (P)

Budovanie logického reťazca uvažovania (P)

Plánovanie spolupráce v oblasti vzdelávania (C)

Výber najefektívnejších spôsobov riešenia problémov (P)

Realizácia postaveného projektu

Použite vytvorený postup na vyriešenie pôvodného problému.

Praktická práca.

Vôľová samoregulácia (P)

Nezávislé vytvorenie produktu v súlade s algoritmom akcií (P)

Zaradenie do systému vedomostí a opakovanie

Opravte praktické akcie: obraz pohybu vzduchu na papieri.

Náladu človeka možno ukázať pomocou techník„surový“, „natierať voskový vzor“.

maz, čiara, škvrna

Takže, spomeňme si, ako môžete na papieri ukázať náladu človeka?

Akými prostriedkami?

Konštrukcia výrokov reči (P)

Deti si píšu do denníkov

Domáca úloha:

Prineste si novoročné pohľadnice so sviatočnými pozdravmi

Vyhľadanie a zvýraznenie potrebných informácií (P)

Reflexia

Korelovať ciele výchovno-vzdelávacej činnosti a jej výsledky, zafixovať mieru ich súladu, načrtnúť ďalšie ciele činnosti.

Spoznajte triky"surový", "natierať voskovým vzorom"

Cieľ lekcie bol dosiahnutý.

Pripomeňme si hlavný cieľ lekcie.

Podarilo sa to dosiahnuť?

Primerané pochopenie dôvodov úspechu/neúspechu vo vzdelávacích aktivitách (L)

Deti hodnotia vykonanú prácu, hovoria výsledky hodnotenia.

Monitorovanie a hodnotenie procesu a výkonu (P)

Odpovede detí

Pri kreslení obrázkov, na aké témy môžete túto techniku ​​použiť?

Opakovanie metód a podmienok na splnenie učebnej úlohy (P)



Podobné články