Synopsa netradičných hodín telesnej výchovy v prípravnej skupine. Hodiny telesnej výchovy v záhrade

14.10.2019

Otvorená hodina telesnej kultúry
v prípravnej skupine
Téma: "Cesta do Sportlandu"
Cieľ: Všestranný rozvoj detí prostredníctvom telesnej kultúry.
Úlohy:
wellness:
* formovať potreby detí v aktívnom a zdravom životnom štýle;
* formovať schopnosť udržiavať správne držanie tela v rôznych formách
činnosti.
vzdelávacie:
* upevniť vedomosti detí o športe, rôznych športových cvičeniach;
* rozširovať obzory detí.
vzdelávacie:
* vytvárať pozitívne vzťahy medzi deťmi, schopnosť
pracovať v tíme, pomáhať si navzájom;
* zabezpečiť všestranný rozvoj osobnosti dieťaťa, vzdelávať
vytrvalosť, vytrvalosť, organizácia, iniciatíva,
nezávislosť, kreativita, fantázia;
* Pokračujte vo vytváraní zvyku pomáhať akýmkoľvek spôsobom
príprava športových potrieb na hodiny telesnej výchovy a
jeho čistenie;
* vytvárať podmienky pre rozvoj pozitívneho emocionálneho stavu u detí.
vyvíja:
* zlepšiť techniku ​​základných pohybov, dosahovanie
prirodzenosť, ľahkosť, presnosť, expresivita ich implementácie;
* rozvíjať schopnosť navigovať vo vesmíre, rýchlo reagovať
zmeniť hlavné činnosti;
* rozvíjať silu, rýchlosť, obratnosť, flexibilitu;
* zlepšiť schopnosť konať s lanom;
* cvičiť deti v bití, hádzaní a chytaní lopty;
* rozvíjať koordináciu pohybov, zmysel pre rytmus, túžbu krásne
pohybovať sa;
* rozvíjať sluchovú pozornosť a pamäť;
* rozvíjať intelektové schopnosti detí prepojením telesnej výchovy s inými predmetmi.
Materiál: magnetofón, audio CD, švihadlá, lopty, basketbalové stojany, kužele, tunel, gymnastické lavičky, obruče.
PROCES ŠTÚDIE
I. úvod.
(Znie detská hudba, deti vstúpia do sály, postavte sa do jedného radu)
Wow - Ahoj chlapci! Dnes tu máme nezvyčajnú aktivitu. Čaká nás zaujímavá cesta do krajiny Sportlandia. V tejto krajine každý miluje telesnú výchovu a šport, ale každé mesto má svoje vlastné zvláštnosti tréningu.
- Chcete navštíviť Sportlandiu? (Áno)
- No, ale toto nie je jednoduchá cesta, tú zdolajú len odvážni a šikovní, priateľskí a šikovní.
- Radi cvičíte? (Áno)
-Vieš, prečo potrebuješ športovať?
- Správne, vidím, že ste pripravený cestovať. Potom počúvajte môj príkaz - doprava, na cestu! Na ceste sa musíme dobre zahriať.
(Znie detská rytmická hudba).
II. Hlavná časť.
* Všeobecné rozvojové cvičenia v chôdzi po sále so zmenou smeru (v kruhu; had; pozdĺž „uhlopriečky“);
- športová chôdza;
- chôdza s kotúľom od päty po špičku;
- výpady pri chôdzi, prikrčení, s pohybmi paží, s kývaním nôh.
(Hudba sa mení. Hudobný sprievod v rýchlom tempe).
* Bežecké cvičenia:
- s odhodením dolnej časti nohy dozadu;
- s hádzaním rovných nôh dopredu,
- beh dozadu; atď.
* Dychové cvičenia.
* Základné pohyby.
- Tak sme sa dostali do prvého mesta krajiny Sportlandia.
V tomto meste každý rád robí GYMNASTICKÉ CVIČENIA, ale nie jednoduché. Sú to cvičenia s predmetmi, cvičenia rytmickej gymnastiky, zložité kombinácie cvičení.
Aké gymnastické cviky poznáte?
(Most, breza, kruh, salto atď.)
- No, dobre, vidím, že bude pre vás zaujímavé vyskúšať si prácu v tejto hale. Pozri, švihadlá sú už pre teba pripravené.
- No, vidím, že bude pre vás zaujímavé vyskúšať si prácu v tejto hale. Pozri, švihadlá sú už pre teba pripravené.
(Deti jedno po druhom vezmú laná a rozídu sa po miestnosti).
* Cvičenie na lane (I. p: státie a sedenie):
- prípravné cvičenia na skákanie cez švihadlo;
- rôzne možnosti skákania cez švihadlo;
- komplexné koordinačné cvičenia s použitím ležania na podlahe
laná;
* Dychové cvičenia;
* Gymnastické cvičenia:
- cvičenie v sede na flexibilitu a strečing;
- veľa gymnastických cvičení;
- behanie po telocvični, skákanie cez švihadlo.
- Vidím, že sa vám toto mesto páčilo, ale naša cesta pokračuje. (Deti umiestnia švihadlá na miesto, zoraďte sa do stĺpca jeden po druhom)
- A tak choď! Buďte opatrní na ceste. (Športová chôdza na pochodovú hudbu s „hadom“, s cvičením pozornosti. Hudba končí, deti sa zastavia).
Chlapci, myslím, že sme zablúdili. Ale počuť nejaký zvuk. Toto je niekto, kto k nám prichádza. Ach nie - lietanie!
(Pri hudbe sa objaví Carlson).
Carlson: Ahoj chlapci! Sotva ťa dohonil. Spoznal si ma? Ako sa volám? (Carlson).
Vos-l - Carlson, ako si sa dostal do Sportlandie?
Carlson: - Áno, niečo začalo oslabovať motor, ale bolo ťažké lietať. Rozhodol som sa letieť do Sportlandie, napumpovať sa, upraviť postavu.
Vos-l - A ďalej nám cestu neukážeš.
Carlson: - Samozrejme, ukážem vám to, ale len tí, ktorí vedia uhádnuť hádanky o športe, môžu ísť do vedľajšieho mesta. vy. Chlapci, môžete? No, teraz to skontrolujem. (Deti hádajú hádanky na športové témy).
Carlson: - Výborne, chlapci! Vieš všetko o športe, potom vyraz na cestu a nasleduj ma.
(Deti nasledujú Carlsona pri hudbe a menia smer)
Carlson sa lúči - odlieta.
Ne - Ďalšia zastávka - ŠPORTOVÝ ŠTADIÓN.
Aké športy poznáte?
- Chceš si tu zacvičiť?
(deti berú lopty, sú rozdelené do 2 tímov)
* Prvky športovej hry "Basketbal":
- driblovanie jednou rukou
- hádzanie lopty do basketbalového koša;
- driblovanie s pohybom po sále, so zmenou smeru.
Vos-l - Bolo to tu zaujímavé. Ďalšie mesto je ďaleko a nie je ľahké sa doň dostať. Pred nami je celý pás prekážok. Dokážeme to prekonať? Hudba nám v tom pomôže.
* Prekážková dráha (2 možnosti):
- plazenie sa do „tunela;
- skákacie cvičenia na gymnastickej lavici;
- skoky do výšky cez prekážky;
- skákanie z obruče na obruč;
* Dychové cvičenia.
- Výborne, všetko prekonali a prišli do najveselšieho mesta Sportland. Každý v tomto meste sa rád hrá.
* Relé "Eye of the Needle".
III. Záverečná časť.
- Čo ste chlapi silní, obratní a zruční! Som veľmi rád, že v našej záhrade vyrástli skutoční športovci. Chcem s tebou tancovať. Poďme tancovať.
* Rytmická skladba "Aký pokrok prišiel."
Páčil sa vám náš výlet?
- Aké sú najčastejšie cvičenia?
- A priateľstvo ti pomohlo na tejto ceste.
Urobme spolu „Kvet priateľstva“ (cvičenie na
relaxácia).
- Každému, kto navštívil Sportlandiu, venujeme športové suveníry.
(Deti opúšťajú miestnosť hudbe)

Úlohy : opakujte chôdzu v stĺpci po jednom, rozvíjajte zrak a rytmus pri prešľapoch cez tyče; cvičenie v kotúľaní lopty priamym smerom, v lezení pod oblúkom.

Deti v športovom oblečení chodia po sále na hudbu a sedia na stoličkách.

Védy .: Chlapci, dnes pôjdeme na prechádzku do lesa. A naša prechádzka nebude ľahká, bude športová. Pôjdeme sa pozrieť, či lesná zver športuje? Chlapi, čo ak nebudú športovať? Budeme ich učiť?

deti : Áno áno.

Védy. : A prečo potrebuješ ráno cvičiť a športovať?

(odpovede detí).

Védy. : No, kým pôjdeme cez les, treba ho pozdraviť.

Les, červený les,

Obloha, jasná obloha

Kričať nahlas baby

Naša telesná výchova!

(Chodia v kruhu.)

Védy .: Chodíme po cestičke po cestičke a držíme sa chrbtov. Kráčame, kráčame - dvíhame nohy vyššie. Pozrime sa na otáčanie hlavy - doľava - doprava.Obratne zdvihneme rúčku a odtrhneme jablko (skáčeme, napodobňujeme, že jablko oberáme). Jablko je lahodné, sladké, sypké. Potom spolu kráčame, kráčame, kráčame. Pred stromami je rad - „had“, pôjdeme a obídeme všetky stromy. Obišli sme stromy a pokračovali po rovinatom chodníku. Listy šuštia pod nohami (listie hrabeme nohami). Na ceste máme hrbolčeky, za hodinu ich preskočíme.(skákanie na dvoch nohách).

Védy .: Tu sme v lese, sadni si na pníky, odpočinieme si. Pozrite sa, ako je v lese krásne. Chlapci, povedzte mi, aké zvieratá žijú v lese? (odpovede detí).

Zajac. Jeden skok, dva skoky

A opäť prísaha.

A potom ďalší skok

A opäť prísaha.

Ahojte chalani. Prečo prišli k nám do lesa?

Védy. : Zajačik, ahoj. S chalanmi sme vás prišli navštíviť, aby sme zistili, či obyvatelia lesa ráno cvičia a či vôbec chodia športovať?

Zajac . Samozrejme športujeme. Vidíš, aké silné mám nohy? Áno, teraz vám to ukážem, postavte sa spolu na nohy a opakujte po mne.

(rozcvička so zajačikom pri hudbe).

Vedas: Výborne, zajačik. Vidíme, že ste silný a vyšportovaný.

Zajac . Pozri, medveď prichádza. Tiež rád športuje.

(Miška odchádza).

Medveď. Som vlastníkom lesa prísny.

V zime rád spím v brlohu.

Športujem

naberám na sile.

Védy . : Medveď a chalani sa venujú aj športu. A schopný prejsť akýmkoľvek testom. Ukážeme vám, čo chcete.

Medveď. Tu je váš prvý test. V lese fúkal silný vietor. Zlomil som veľa konárov - tu je úloha pre vás, musíte preskočiť všetko, všetky konáre na dvoch nohách.

(Deti vykonávajú skoky na dvoch nohách cez gymnastické palice jeden po druhom, prúdovým spôsobom - 3 krát).

medveď . Výborne chlapci. S úlohou sa vyrovnali. Tu je váš druhý test. Aby ste sa dostali na hubovú čistinu, musíte sa opatrne plaziť pod obrovským kmeňom, ktorý leží na ceste. Zvladneš to?

Ved.: Samozrejme, že môžeme, Mishka.

(Deti sa plazia pod oblúkom)

Medveď. Výborne. A my, obyvatelia lesa, sa radi hráme s loptou a hádžeme si ju. Vieš ako?

(odpovede detí).

(Deti sú rozdelené do dvojíc a hádžu si loptičky).

Ved.: Mishka, môžeš si teraz s nami zahrať zaujímavú hru?

medveď . Samozrejme si zahráme hru "Na medveďa v lese."

Védy .: Všetci zvládli testy, zahrali si hru, naučili sa, čo chceli, a teraz je čas, aby sme sa vrátili do škôlky. Zbohom Mishka, Bunny.

(Deti stoja v kruhu, chodia na hudbu a sedia na stoličkách.

Védy .: Chlapci, páčilo sa vám v lese? Koho sme tam stretli? A prečo sme tam išli s tebou, čo si chcel vedieť? Chlapci, naša lekcia sa skončila, môžete sa vrátiť do skupiny.

Dokumenty na stiahnutie:

Otvorená hodina telesnej výchovy v strednej skupine „Pri hľadaní dobrodružstva“

Cieľ: rozvoj fyzických schopností, upevnenie preštudovaných všeobecných rozvojových cvičení, základné pohyby.

Úlohy:

1.učte deti hádzať loptičku na zvislý terč.

2. opakujte skákacie cvičenia.

3. cvičenie v plazení po bruchu na gymnastickej lavici.

4. zoznámenie sa s novou hrou vonku.

5. Pestujte odvahu, láskavý postoj k sebe navzájom.

Priebeh lekcie:

1 diel. Ahojte chalani! Spoznal si ma? (vstúpi učiteľ oblečený ako pirát Jack Sparrow)

Som najdôležitejší pirát Jack Sparrow. Mám veľkú, krásnu loď. (loď je postavená z modulov).

Jack:Čo myslíte, ako sa volá tá loď? (perla)

Jack: Mám tajomstvo. Našiel som mapu, ukazuje miesto, kde sú ukryté poklady, veľa, veľa pokladov. Tu je všetko označené. Chceli by ste ísť so mnou na hľadanie pokladu? (Áno). Potom musíte nosiť šatky a pirátske medailóny. Poď na moju loď a choď. (hudba). Pozrime sa ďalekohľadom, aby sme videli, čo nás čaká. Vidím krajinu, (a ty vidíš) Vidím palmy (a ty vidíš), blížime sa k ostrovu.

Všetci sme dorazili na ostrov a opúšťame loď. Teraz je našou hlavnou úlohou nájsť poklad, cesta bude pre nás veľmi ťažká, preto treba urobiť rozcvičku.

  1. Chôdza „Poďme sa prejsť pozdĺž pobrežia“ normálna chôdza (20 sekúnd)
  2. Chlapci sú tu horúci piesok, musíte ísť na prsty, ruky hore. (20 sekúnd)
  3. Tu sú chlapci „ostré kamene“, chodia na pätách, ruky majú na opasku (20 sekúnd)
  4. "Krásne čajky" lietajú nad morom - bežte, mávajte rukami. (30 sekúnd)
  5. Chôdza, dýchacie cvičenia.(20s).

2 Časť. Všeobecné rozvojové cvičenia. Typ konštrukcie v kruhu.

  1. I.p. - stojan na nohu na šírku chodidla, ruky dole. Zdvihnite ruky po stranách nahor, tlieskajte rukami nad hlavou; dajte ruky dole, vráťte sa na ip (5p)
  2. I.p. - stojan na nohy na šírku ramien, ruky na opasku. Sadnite si, ruky dopredu, tlieskajte; narovnať sa, vrátiť sa do I.p. (4-5r)
  3. I.p. - sed, nohy od seba, ruky na opasku, ruky do strán nakláňať dopredu, dotýkať sa prstov na nohách. Narovnať, vrátiť sa na I.p. (4-5r)
  4. I.p - ležiace na chrbte, ruky rovno nad hlavou. Pokrčte kolená, obtočte ich rukami. Narovnajte sa, vráťte sa do SP (4-5r).
  5. I.p-o.s., ruky na opasku. Skoky na dvoch nohách - nohy od seba, nohy pri sebe.(2-3p) s krátkou pauzou medzi sériami skokov.

Jack: Teraz poďme po ostrove hľadať poklad. Ale mám jednu podmienku, keď pôjdeme po ceste, všetci ma sledujte, buďte opatrní. Na ostrove je veľa nebezpečenstiev. Obchod?

Hlavné typy pohybov.

Pozeráme do mapy, čo všetko musíme prejsť.

  1. Pozeráme na mapu, potrebujeme urobiť sto. Vpredu je horúci piesok, aby ste si nepopálili nohy, musíte takto skákať na dvoch nohách (preskakovanie cez šnúru doprava a doľava, pohyb vpred, vzdialenosť 3m).
    1. Pozeráme sa na mapu, čo je nakreslené? Musíte zasiahnuť cieľ kokosom. Pozrite sa, koľko kokosových orechov je tu rozptýlených (Hádzanie loptičiek na zvislý cieľ zo vzdialenosti 1,5 metra smerom od ramena.) Streamovacím spôsobom (2p).
    2. Plazenie sa pod šnúrou bez toho, aby ste sa rukami dotkli podlahy.
  2. 4 .Tu je, ale čo sú to tu za skaly a veľký útes. Aby ste prekonali tento útes, musíte sa plaziť pozdĺž trámu. (Plazenie na gymnastickej lavici na bruchu, vytiahnutie oboma rukami, uchopenie rúk zo strán.)

Jack: Oh, niečo ma rozpálilo a teba? Chcete sa kúpať v mori? Žraloky sa však skrývajú v mori a treba si dávať pozor, môžu nás napadnúť.

Mobilná hra "Žraloky".

Priebeh hry: Deti sú rozdelené do dvoch nerovnakých skupín: žraloky 2-3 účastníci a námorníci.Na veľkej nakreslenej lodi je „kapitán“. Sleduje „námorníkov“ plávajúcich v mori. Deti pobehujú po ihrisku, rozpažia ruky, akoby plávali. "Žraloky" - kričí "Kapitán". „Námorníci“ rýchlo nastupujú na loď a „žraloci“ sa ponáhľajú za nimi. Bez toho, aby niekoho chytili alebo naopak, vzali svoju korisť, „žraloky“ plávajú do mora a „námorníci“ opäť skočia do mora, plávajú a potápajú sa.

Pravidlá hry: Chytajte iba za slovom „žraloky!“ Na loď „žraloky“ nemôžu vstúpiť. Prichytení sú odvedení bokom a vynechajú jeden zápas. (plávali sme, teraz nie je také teplo) Čo musíme ísť ďalej.

  1. 5. Aká veľká jaskyňa, cez túto jaskyňu musíte preliezť. (a je tam truhlica s pokladom)

(deti nájdu truhlicu s čokoládovými mincami)

Hurá, našli sme poklady, koľko ich je.

A teraz sa treba ponáhľať, kým sa zotmie, vrátiť sa do škôlky, ísť na loď. Odchádzame, tu sme v škôlke. Bavilo vás cestovanie? Zbohom.

Tatiana Grishina
Synopsa otvorenej hodiny telesnej výchovy v prípravnej skupine predškolskej vzdelávacej inštitúcie „Cesta do Sportlandu“

Otvorená hodina telesnej kultúry

v prípravná skupina

Téma:"Cesta do Sportlandu"

Cieľ: Rôznorodý rozvoj detí prostriedkami telesná výchova.

Úlohy:

wellness:

* formovať potreby detí v aktívnom a zdravom životnom štýle;

* formovať schopnosť udržiavať správne držanie tela v rôznych formách

činnosti.

vzdelávacie:

* posilniť vedomosti detí o druhoch športu, rôznorodosť športové cvičenia;

* rozširovať obzory detí.

vzdelávacie:

* vytvárať pozitívne vzťahy medzi deťmi, schopnosť

pracovať v tíme, pomáhať si navzájom;

* zabezpečiť všestranný rozvoj osobnosti dieťaťa, vzdelávať

vytrvalosť, vytrvalosť, organizácia, iniciatíva,

nezávislosť, kreativita, fantázia;

* Pokračujte vo vytváraní zvyku pomáhať akýmkoľvek spôsobom

príprava športových potrieb na hodiny telesnej výchovy a

jeho čistenie;

* vytvárať podmienky pre rozvoj pozitívneho emocionálneho stavu u detí.

rozvíjanie:

* zlepšiť techniku ​​základných pohybov, dosahovanie

prirodzenosť, ľahkosť, presnosť, expresivita ich implementácie;

* rozvíjať schopnosť navigovať vo vesmíre, rýchlo reagovať

zmeniť hlavné činnosti;

* rozvíjať silu, rýchlosť, obratnosť, flexibilitu;

* zlepšiť schopnosť konať s lanom;

* cvičiť deti v bití, hádzaní a chytaní lopty;

* rozvíjať koordináciu pohybov, zmysel pre rytmus, túžbu krásne

pohybovať sa;

* rozvíjať sluchovú pozornosť a pamäť;

* rozvíjať intelektuálne schopnosti detí prostredníctvom telovýchovnej komunikácie s inými položkami.

Materiál: magnetofón, audio CD, švihadlá, lopty, basketbalové stojany, kužele, tunel, gymnastické lavičky, obruče.

PROCES LEKCIE

I. úvod.

(Znie detská hudba, deti vstúpia do sály, postavte sa do jedného radu)

Wow - Ahoj chlapci! Dnes tu máme nezvyčajné povolanie. Máme zaujímavú výlet do sportlandu. Každý v tejto krajine to rád robí telesná výchova a šport, ale každé mesto má svoje osobitosti tréningu.

Chcete navštíviť sportlandia? (Áno)

Nuž, ale toto nie je jednoduchá cesta, zdolá ju len odvážny a šikovný, priateľský a šikovný.

Chlapci radi robíte telesná výchova? (Áno)

Viete, čo musíte urobiť? športu?

Presne tak, vidím, že si pripravený cestovanie. Potom počúvajte môj príkaz - doprava, na cestu! Na ceste sa musíme dobre zahriať.

(hrá detská rytmická hudba).

II. Hlavná časť.

* Všeobecné rozvojové cvičenia v chôdzi po sále so zmenou smeru (v kruhu; had; pozdĺž "uhlopriečka");

- závodná chôdza;

Chôdza s rolovaním od päty po špičku;

Výpady pri chôdzi, prikrčení, s pohybmi paží, s kývaním nôh.

(Hudba sa mení. Hudobný sprievod rýchlym tempom).

* Bežecké cvičenia:

S hádzaním dolnej časti nohy späť;

S rovnými nohami hodenými dopredu,

Beh dozadu; atď.

* Dychové cvičenia.

* Základné pohyby.

Tak sme sa dostali do prvého mesta krajiny sportlandia.

V tomto meste každý rád robí GYMNASTICKÉ CVIČENIA, ale nie jednoduché. Sú to cvičenia s predmetmi, cvičenia rytmickej gymnastiky, zložité kombinácie cvičení.

Aké gymnastické cviky poznáte?

(Most, breza, kruh, salto atď.)

No, no, vidím, že bude pre vás zaujímavé vyskúšať si prácu v tejto hale. Pozri, švihadlá sú už pre teba pripravené.

No, vidím, že bude pre vás zaujímavé vyskúšať si prácu v tejto hale. Pozri, švihadlá sú už pre teba pripravené.

(Deti jedno po druhom vezmú laná a rozídu sa po chodbe).

* Cvičenie na lane (A. P: státie a sedenie):

- prípravný cvičenia na skákanie cez švihadlo;

Rôzne možnosti skákania cez švihadlo;

Komplexné koordinačné cvičenia s použitím ležania na podlahe

laná;

* Dychové cvičenia;

* Gymnastické cvičenia:

Cvičenia v sede na flexibilitu a strečing;

Veľa gymnastických cvičení;

Behanie po telocvični, skákanie cez švihadlo.

Vidím, že sa vám páčilo toto mesto, ale naše cesta pokračuje. (Deti umiestnia švihadlá na miesto, zoraďte sa do stĺpca jeden po druhom)

A tak choď! Buďte opatrní na ceste. ( Šport pochodová hudba "had" s cvičeniami všímavosti. Hudba sa zastaví, deti prestanú.)

Chlapci, myslím, že sme zablúdili. Ale počuť nejaký zvuk. Toto je niekto, kto k nám prichádza. Ach nie - lietanie!

(Carlson sa objaví pri hudbe).

Carlson: - Ahojte chlapci! Sotva ťa dohonil. Spoznal si ma? Ako sa volám? (Carlson).

Vos-l - Carlson, ako sa máš Ukázalo sa, že Sportland?

Carlson: - Áno, niečo začalo oslabovať motor, ale bolo ťažké lietať. Rozhodnuté v letieť do sportlandu, napumpovať, opraviť postavu.

Carlson: - Samozrejme, ukážem vám, ale iba tým, o ktorých sú hádanky šport môže hádať. vy. Chlapci, môžete? No, teraz to skontrolujem. (Deti hádajú hádanky športová téma) .

Carlson: - Výborne chlapci! Všetko o športové vedieť, potom na ceste, nasleduj ma.

(Deti nasledujú Carlsona pri hudbe a menia smer)

Carlson sa lúči - odlieta.

Slnko - Ďalšia zastávka - ŠPORTOVÝ ŠTADIÓN.

Aké typy športovať chlapci viete?

Chceš si tu zacvičiť?

(deti berú lopty, sú rozdelené do 2 tímov)

* Prvky športová hra"basketbal":

Dribling jednou rukou

Hádzanie lopty do basketbalového koša;

Dribling s postupom cez halu, so zmenou smeru.

Vos-l - Bolo to tu zaujímavé. Ďalšie mesto je ďaleko a nie je ľahké sa doň dostať. Pred nami je celý pás prekážok. Dokážeme to prekonať? Hudba nám v tom pomôže.

* Prekážková dráha (2 možnosti):

Lezenie do „tunela;

Skákacie cvičenia na gymnastickej lavici;

Vysoké skoky cez prekážky;

Skákanie z obruče na obruč;

* Dychové cvičenia.

Výborne, všetko prekonal a v tom najveselšom meste Prišla Sportlandia. Každý v tomto meste sa rád hrá.

* Štafetový pretek "Oko ihly".

III. Záverečná časť.

Čo ste chlapi silní, obratní a šikovní! Som veľmi rád, že je to skutočné športovcov pestované v našej záhrade. Chcem s tebou tancovať. Poďme tancovať.

* Rytmické zloženie "Ako ďaleko dosiahol pokrok".

Páčilo sa vám naše cestu?

Aké sú najčastejšie cvičenia?

Pomohol vám s tým cestovateľské priateľstvo.

Urobme to spolu "Kvet priateľstva"(cvičenie pre

relaxácia).

Všetkým, ktorí navštívili Sportland, Dáme športové suveníry.

(Deti opúšťajú miestnosť hudbe).

Synopsa otvoreného integrovaného podujatia v telesnej kultúre v skupine seniorov – „Na pomoc medvedíkovi“

Socializácia, telesná kultúra, komunikácia, kognícia, hudba

Cieľ: Formovať u detí zdravý životný štýl, hravou formou rozvíjať obratnosť, rýchlosť, silu.

Úlohy: Vzbudiť záujem o rozprávky, schopnosť vcítiť sa do nich, prísť na pomoc, formovať zručnosti spolupráce detí medzi sebou.

Vybavenie: Obruče, rezy pílou, hračka - medveď, gymnastická lavica, oblúk, hudobný doprovod, falošné konope.

Priebeh udalosti
Vychovávateľ: Chlapi, do našej škôlky prišiel telegram z lesa, od medvedice.
Čo je tu napísané, uvidíme? ( Otvorí sa). Pri prechádzke stratila svojho plyšového medvedíka.
Medvedica hľadala mláďa, no nenašla ho.
Požiada ťa o pomoc.
Pomôžeme vám? ( odpovede detí).

V lese si však treba dávať pozor, čaká vás veľa prekvapení. Musíme byť pozorní, silní, obratní a odvážni. Potrebujete nabrať silu a natiahnuť svaly.

Sú všetci zhromaždení?
Sú všetci zdraví?
Ste pripravení zachrániť medveďa?

No a potom vytiahnite
Nezívajte a nebuďte leniví
Choďte do cvičenia!

Skontrolujeme vaše držanie tela. Opätky dáme k sebe, ponožky od seba, chrbát je rovný, hlava sa pozerá dopredu. Krokový pochod! ( Znie hudba)

Chôdza s vysokými kolenami:
Chôdza po prstoch, ruky na opasku;
Chôdza na podpätkoch, ruky za hlavou;
Chôdza na vonkajšej strane chodidla, ruky na opasku;
Chôdza polo-squat "Gnomes";
Úplný drep
Chôdza s rukami dopredu, hore, do strán, dole.
Chôdza normálnym tempom.

Paže sú ohnuté v lakťoch, beh je normálny; spustenie "Lilliput"; bočný krokový beh; beh s obratom v opačnom smere; prekážková dráha; spustiť "Had". Chôdza normálnym tempom s obnovením dýchania.

Vychovávateľ: Chlapi, od škôlky sme sa nenápadne priblížili k lesu.

A kto z vás sa vie správať v lese? ( Odpovede detí).

Nekričte, nelámte konáre stromov, neurážajte zvieratá a vtáky, neničte hniezda, kráčajte vedľa dospelých.

Aby ste boli silní, obratní a prekonali všetky prekážky, urobme s vami nasledujúce cvičenia:
1. Zdvihnutie ramien
2. "Mlyn"
3. "Breza"
4. Nakloňte sa tak, že rukami dosiahnete podlahu.
5. Klapky pod kolenom.
6. Drepujte s vystretými rukami dopredu.
7. Skákanie "Petržlen"
8. Cvičenie na obnovenie dýchania.

Dokončili sme cvičenia, stali ste sa silným a obratným. Ale medvedíka nikto nevidel, alebo kde ste ho stretli? ( Odpovede detí)

Vychovávateľ: V lese je veľa konárov, pavučín, háčikov, takže sa ty a ja budeme plaziť po všetkých štyroch pozdĺž „padnutého stromu“ ( gymnastická lavica) a pozorne sa poobzeráme, hľadáme medvieďa. Pozor chlapci pred "zádrhelom" ( oblúk), poďme pod ňu, uvidíme tam medvedicu.

Vychovávateľ: No nikto nevidel plyšového medvedíka? ( Odpoveď detí).
Ideme ešte ďalej. Pred nami sú „jamy“, preskočme ich ( skákanie obručou).
A tu sú „hrboly“, predierame sa nimi ( skákanie na dvoch nohách pohyb vpred cez obruče).
Hľadajme "pne" ( skákanie na svahoch).

Oh, chlapci, a v diaľke, pozrite sa, aký je to nezvyčajný veľký peň, nepozerali sme sa tam? Pozrime sa, či tam sedí náš medveď ( pozri, tam sedí hračka - medveď).

Tu si, medveď, tak dlho sme ťa hľadali. Misha, myslím, že sa veľmi rád hráš a naši chalani tiež radi hrajú rôzne zábavné hry, poďme si spolu s chalanmi zahrať hru "Sme vtipní chlapci...".

Postavme sa všetci spolu do kruhu a Káťa si vyberie vodiča s riekankou na počítanie (počíta riekanku "Sedeli sme na zlatej verande ..."). Vodič sa dostane do kruhu. A deti hovoria:

Sme zábavní chlapci
Milujeme behať a hrať sa
Náš nezbedník... ( Antosha)
Snažíš sa nás chytiť.
Jeden - dva - tri úlovky.
Hra sa opakuje 2-3 krát.

Vychovávateľ: Chlapci, povedzte mi, prosím, ako pošleme medvedíka domov? ( odpovede detí) Lietadlom, autom, telegramom, telefonátom ...

Vychovávateľ: Správne zavoláme mame a ona si príde pre svojho nezbedníka do našej škôlky.

A teraz sa vrátime domov, vezmeme Mišutka so sebou a zavoláme jeho matke. A potom vidím, že sa počasie začína kaziť. ( Zaznie nahrávka silného vetra, všetci odchádzajú).

Názov: Telesná výchova v skupine seniorov „Na pomoc medvedíkovi“

Pozícia: vychovávateľka
Miesto výkonu práce: MKDOU "Novokhoperská materská škola všeobecného vývojového typu" Rodnichok "
Miesto: obec Novokhopersky, okres Novokhopersky, región Voronež, Rusko



Podobné články