Hodina v materskej škole prípravná skupina na šk. Kresba „Náčrt krásnej šatky“ (skupinová práca)

17.02.2019

Dielo je určené pre deti vo veku 5 až 7 rokov ( prípravná skupina MATERSKÁ ŠKOLA). Tímová práca vytvorené na jesennú výzdobu predškolskej vzdelávacej inštitúcie a názornú ukážku deťom a rodičom tvorivé úspechyžiakov.

Cieľ: Rozvoj a výchova detí ku kolektívnej interakcii, schopnosti spolupracovať a rešpektovať ostatných. Umelecký a estetický rozvoj osobnosti. Rozvoj manuálnych zručností u detí, správne používanie výtvarných materiálov.

Úlohy:

Získajte vedomosti o kvete slnečnice.

Naučte sa navigovať na hárku papiera.

Preskúmajte Nová cesta vytvorenie obrázka "Brush dab".

Pokračujte v upevňovaní zručnosti vedenia priamka kefa.

Pokračujte v upevňovaní zručnosti rovnomerného vyrezania obrázka s medzerou.

Pokračujte v upevňovaní zručnosti hustého maľovania zobrazeného objektu štetcom.

MAJSTROVSKÁ TRIEDA

Teoretická časť.

Začnite lekciu hádankami o kvetoch.

Žlto-zlatý kvet

Ako nadýchané kuriatko

Z mrazu okamžite vädne

Naša sissy ...... (mimóza)

Pozrite sa na plot

Kráľovná záhrady rozkvitla.

Nie tulipán alebo mimóza

A v tŕňoch krása ...... (ruža)

Na kľukatej ceste

Slnko rastie na nohe.

Ako slnko dozrieva

Bude hrsť zŕn. (slnečnica)

Po uhádnutí posledná hádanka(s prekvapením otočením) ukážte deťom kvet slnečnice, aby sa opýtali chlapcov, či vedia, prečo sa to tak volá. (pretože naša kvetina je tvarom veľmi podobná slnku a rastie na slnečných miestach alebo "pod slnkom" a preto je taká žiarivá a žltá) Porozprávajte sa s deťmi o kvete slnečnice, povedzte im, že kvet nie je len krásne, ale aj užitočné. Vysvetlite, prečo je úžasný (semená dozrievajú uprostred slnečnice). Ak je možné prostredníctvom multimediálnych fotografií ukázať deťom polia so slnečnicami, prineste do triedy skutočnú slnečnicu alebo jej semienka. Povedzte chlapom, že dnes nakreslia slnečnicu so semienkami v strede, ako skutočný kvet, a tieto slnečnice vložíme do takejto vázy alebo džbánu. (ukážte prázdne miesto pre kolektívnu prácu).

Praktická časť.

Praktická časť hodiny prebieha metódou priamej demonštrácie metód činnosti učiteľom, krok za krokom vykonávaním pohybov, deti nerobia chyby a dosahujú dobrá kvalita práca. Pamätajúc na postupnosť akcií vykonávajú takúto prácu doma.

1. Na dokončenie tejto práce pre každé dieťa budeme potrebovať:

Gvaš (žltá, oranžová, zelená, hnedá, okrová, biela)

Tónovaný modrá farba list papiera A-4 (hustota najmenej 200 gm2 akvarelový alebo kresliaci papier)

Kefa č. 5 alebo č. 6 (spánok - veverička alebo kolínsky)

Nádoba na vodu

2. Na registráciu kolektívneho diela potrebujeme:

Hárok papiera A-0 tónovaný do modra.

Gvaš (biely, hnedý, zelený)

Kefa č. 12 (hromada - koza)

Nožnice

PVA lepidlo

1. Požiadame deti, aby si vyhrnuli dlhé rukávy, otvorili farby.

2. Ukážte, kde je stred na našom hárku. Namočte štetec do hnedej farby, do stredu nakreslite kruh.

3. Maľujeme cez kruh hnedá.

4. Namočíme štetec s názvom "okrová" a pridáme náš stred semienok. Metódou "nalepenie štetcom" chaoticky položíme semená.

5. Namočte kefu biela farba a medzi semená položíme biele semená, ktoré prilepíme štetcom.

6. Namočte kefu žltá farba a strednej dĺžky pridajte okvetné lístky v priamych líniách (od stredu k boku).

7. Opatrne dokončite kruh.

8. oranžová farba medzi žlté okvetné lístky položíme oranžové (od stredu k boku).

9. Opatrne dokončite kruh.

10. Samou špičkou štetca pridajte stonku ku kvetu zelenou farbou.

11. List dokončíme a zafarbíme. Samostatná práca pripravený.

12. Na vytvorenie kolektívneho diela je možné kvet odrezať s medzerou (bez dotyku obrázka)

13. Potrebujeme do modra tónovaný plech A - 0

14. Nakreslite obláčiky bielym gvašom metódou maľovania (alebo na to pozvite deti)

15. Nakreslite oblaky rôznych veľkostí po celom hárku.

16. Nakreslite vázu alebo džbán hnedou farbou.

17. Dokončite stonky slnečnice a listy po stranách (môžete použiť odtlačky skutočných listov potretých gvašom).

18. Po naaranžovaní kytice prilepte „hlavičky kvetov“ na miesto.

Nezabudnite pochváliť chlapcov za vykonanú prácu a len pozitívne si všimnite výraznú stránku každej slnečnice v kytici (pozrite sa, ako Vanya starostlivo maľovala okvetné lístky, aký jasný stred sa ukázal Pauline, slnečnica Olya bola veľmi slnečná , Aljošova energická slnečnica .... atď. ).

Prajem vám skvelé výsledky a úžasné objavy v novom akademický rok!!!

Alexandra Suvorová
Kolektívna kresba netradičné metódy

Cieľ: Rozvíjať tvorivé myslenie, predstavivosť učiteľov v podmienkach plodnej komunikácie na majstrovskej triede.

Úlohy:

Oboznámte učiteľov s technikami netradičná kresba .

Rozvíjať schopnosť vytvárať umenie kolektívna práca netradičnými metódami.

Naučte sa spolupracovať kolektívne.

Formulár správania: majstrovská trieda pre učiteľov;

Materiály a nástroje na práca:

Farby, štetce rôzne formy a veľkosti, špongie, obrúsky, papier na kreslenie, vatové tyčinky a kotúče, zubné kefky, papier na šablóny, ceruzky a fixy, nožnice

Štruktúra majstrovskej triedy:

1. Úvodná časť.

Oznámenie témy a účelu majstrovskej triedy.

2. Teoreticky - demo časť.

Vysvetlenie hlavných 5 fáz vykonávania tímová práca. Od nápadu k výsledku.

Význam kolektívne kreslenie pre rozvoj dieťaťa.

3. Praktická časť.

Ovládanie techník vykonávania netradičné kreslenie v tímovej práci.

Maľovanie súťažné emblémy profesionálna dokonalosť « Zlaté jablko» .

4. Reflexia účastníkov majstrovskej triedy. Zhrnutie.

Pokrok v majstrovskej triede.

Téma mojej práce pre súťaž odborných zručností "Zlaté jablko 2013" « Kreslenie kolektívu práca s deťmi vo veku 5-6 rokov netradičné metódy».

Začal som pracovať týmto smerom, aby som zhromaždil deti tím. Ako kolektívne kreslenie zabezpečuje sociálno-komunikačný, kognitívny, rečový, umelecký a estetický rozvoj.

Všetky programy fungujú "Materská škola - dom radosti" dodržiava zásadu "od nápadu k výsledku".

1. fáza nápad: kresliť a prezentovať emblém súťaže odborných zručností "zlaté jablko" rôzne metódy.

Vašou úlohou je ukázať profesionálna kvalita učiteľ.

2. fáza Materiály. Veľmi profesionálna zručnosť učiteľa. Talent učiteľa.

Profesionálne kvality, ktoré treba transformovať.

3. fáza Nástroje: Vedomosti techniky kreslenia netradičnými metódami. Individuálne schopnosti. "Mysli hlavou, rob rukami". Farby (kvaš a akvarel, štetce rôznych tvarov a veľkostí, špongie, obrúsky, papier na kreslenie, ceruzky, vatové tyčinky a kotúče, zubné kefky, papier na šablóny, ceruzky a fixy, nožnice atď.

4. fáza Postup.

1. Poznatky učiteľov sa pretavia do predstáv o kresbe.

2. Školenie netradičné metódy kreslenia. Metódy:

Maľovanie prstami

ručná kresba

penový dojem

Pravidelná blotografia

sprej.

3. Etapy tímová práca:

Rozdelenie kto, čo bude kresliť.

V akej časti listu sa bude nachádzať jeho výkres.

Aký druh metódy sa bude používať počas kreslenie.

4. Kreslenie tímovej práce netradičnými metódami.

5. fáza Výsledok. Prezentácia emblému súťaže odborných zručností "zlaté jablko".

Reflexia účastníkov majstrovskej triedy. Zhrnutie.

Sochárstvo a kreslenie s deťmi od 2 do 3 rokov. Zhrnutie tried Koldina Darya Nikolaevna

Lekcia 12. Kolesá vlaku (Tímová práca. Kreslenie penovým tampónom)

Softvérový obsah. Naučte deti kresliť okrúhle kolieska penovým tampónom správne miesto na liste. Naučte sa pracovať v tíme. Rozvíjať reč a myslenie.

Demo materiál. Dlhý list papiera (dva krajinárske listy zlepené do pásika), na ktorom je nakreslená a namaľovaná parná lokomotíva a 4 vozne bez kolies. (Každý vagón a lokomotíva by mali mať okno svojho vlastného tvaru (štvorcové, okrúhle, trojuholníkové, obdĺžnikové, oválne). Do každého okna nakreslite hrdinu S. Mikhalkova „Piesne priateľov“: mačku, šišku, psa , kohút, opica, papagáj (na mieste dvaja hrdinovia v obdĺžnikovom okne.)

Pracovný list. Päť kariet zodpovedajúcich tvaru a veľkosti okien vozňa. Kvaš zriedený vodou; penové tampóny, handra.

Pokrok v lekcii

Prečítajte si úryvok z básne S. Mikhalkova „Pieseň priateľov“:

Ideme, ideme, ideme

Do vzdialených krajín

dobrí susedia,

Šťastní priatelia.

Krása! Krása!

Berieme so sebou mačku

Čižik, pes,

Petka-bojovník,

Opica, papagáj -

Aká spoločnosť!

Povedzte deťom: „Aký zábavný vlak! Vidíte, kto jazdí vo vagónoch? Zatvorme okná, aby našim priateľom nesvietilo slnko do očí.“ Dajte deťom kartičky v tvare štvorca, kruhu, trojuholníka, oválu a obdĺžnika a požiadajte ich, aby si vybrali kartičky do každého políčka.

Potom povedzte deťom: „Teraz sa pozrime, čo tomuto vlaku chýba. Presne tak, kolesá. Vlak bez kolies nebude môcť odísť. Nakreslime dve kolesá pre každé auto.“ Ukážte, ako nakresliť prvé koliesko penovým tampónom. Vyzvite deti, aby samy nakreslili a vyfarbili zvyšok koliesok. Venujte pozornosť veľkosti a polohe kruhov.

Z knihy Modelovanie a kreslenie s deťmi 2-3 roky. Poznámky k lekcii autora Koldina Daria Nikolaevna

Lekcia 1. Môj obľúbený dážď (Kresba prstami) Obsah programu. Oboznámiť deti s technikou kreslenia prstami, ukázať techniky kreslenia bodiek.Ukážkový materiál. Dáždnik, leták. Biely alebo sivý list na šírku s kresbami

Z knihy autora

Lekcia 3. Domáce konzervovanie (Maľovanie prstami) Obsah programu. Naučte deti kresliť prstami v obmedzenom priestore. Rozvíjať zmysel pre rytmus, reč a myslenie.Ukážkový materiál. Prírodné marhule a slivky alebo falzifikáty, tanier, 2

Z knihy autora

Lekcia 4. Stopy slimákov (Kresba penovým tampónom) Obsah programu. Naučte deti, ako správne držať penový tampón za hrot tromi prstami; nakreslite dlhé pretínajúce sa čiary bez zdvihnutia tampónu z papiera. Rozvíjať dobré motorové zručnosti prsty.

Z knihy autora

Lekcia 5. Okná vo veži (Kreslenie odtlačkov penovým tampónom) Obsah programu. Naučte deti robiť odtlačky penovým tampónom. Rozvíjať pamäť a myslenie.Ukážkový materiál. Hračky - hrdinovia rozprávky "Teremok" (myš, žaba, zajac, líška, vlk,

Z knihy autora

Lekcia 6. Hviezdna obloha (Kresba prstami) Obsah programu. Pokračujte v učení detí kresliť bodky a okrúhle predmety prstami. Pestujte láskavosť a vnímavosť. Ukážkový materiál. Hračka - krtko. Písomka. Čierna lepenka;

Z knihy autora

Lekcia 7. Padajúci sneh (Kreslenie prstami) Obsah programu. Pokračujte v učení detí kresliť bodky prstami a rozdeľovať ich po celom hárku. Naučte sa sprostredkovať slová básne pomocou vhodných pohybov. Rozvíjajte pozornosť. Demo

Z knihy autora

Lekcia 8. Maľovanie nad vianočným stromčekom (Maľovanie penovým tampónom) Obsah programu. Naučiť deti opatrne, ťahmi v jednom smere, maľovať cez siluetu predmetu vystrihnutého z hrubého papiera pomocou penového tampónu; naučiť sa nájsť časti tela a

Z knihy autora

Lekcia 10. Lopta (Kreslenie štetcom) Obsah programu. Naučte deti, ako správne držať štetec, naberať farbu na hromadu. Štetcom nakreslite okrúhle predmety a opatrne ich premaľujte. Naučte sa pochopiť a analyzovať obsah básne. Rozvíjať koordináciu

Z knihy autora

Lekcia 11. Balóny (Kreslenie penovým tampónom) Obsah programu. Pokračujte v učení detí kresliť kvaš s penovým tampónom zaoblené a oválne tvary. Naučte sa spájať predmety podľa farieb.Ukážkový materiál. Vzduch

Z knihy autora

Lekcia 15. Jarné kvapky (kresba prstami) Obsah programu. Učiť deti kresliť prstami vertikálna čiara, pozostávajúce z bodov. Naučte sa pochopiť a analyzovať obsah básne. Rozvíjajte jemnú motoriku prstov.

Z knihy autora

Lekcia 18. Jemné slnko (Kresba prstami) Obsah programu. Oboznámte deti s pojmom „lúč“, naučte sa kresliť prstami krátke čiary, kruh, oči, nos, ústa. Rozvíjať jemnú motoriku rúk.Ukážkový materiál. Žltý kartónový kruh.

Z knihy autora

Lekcia 19. Ukrytý v tráve (Maľba štetcom) Obsah programu. Naučiť deti kresliť krátke čiary štetcom zhora nadol na celú rovinu listu. Pokračujte v učení analyzovať obsah rozprávky. List albumu, na ktorom je nakreslená mucha,

Z knihy autora

Lekcia 21. Chobotnica (kresba dlaňou) Obsah programu. Zoznámiť deti s technikou tlače dlaňou: naučte sa namáčať celú dlaň do kvašu a tlačiť, doplňte obrázok o detaily pomocou prstov a štetca. Rozvíjať vnímanie,

Z knihy autora

Lekcia 22. Vlny (Maľovanie štetcom) Obsah programu. Učiť deti kresliť štetcom vlnovky. Pokračujte v rozvíjaní záujmu o príbeh. Cvičenie rečového dýchania.Ukážkový materiál. Nádrž s vodou, malý čln vyrobený z polystyrénu (alebo zložený z

Z knihy autora

Lekcia 23. Kroky pre rebrík (Kresba penovým tampónom) Obsah programu. Naučiť deti kresliť krátke rovné čiary zľava doprava pomocou penového tampónu, pričom je potrebné dodržiavať vzdialenosť medzi nimi. Pestujte si ústretovosť a láskavosť. krajina

Z knihy autora

Lekcia 24. Guličky nití (Maľovanie štetcom) Obsah programu. Naučte deti kresliť guľôčky nití krúživými pohybmi štetcom. Rozvíjať jemné motorické zručnosti. Opravte a ujasnite si správnu výslovnosť hlásky o.Ukážkový materiál. klbko vlnenej nite,

Cieľ: Umelecký a estetický rozvoj predškolákov prostredníctvom maliarskych a výtvarných aktivít.

Úlohy:

    Obohaťte slovnú zásobu detí podmienky:

    Rozvíjajte predstavivosť.

Stiahnuť ▼:


Náhľad:

Štátna rozpočtová predškolská vzdelávacia inštitúcia

Materská škola č. 117 všeobecného rozvojového typu Nevského okresu

Metodický vývoj

Pre staršie deti predškolského veku

Téma: "Prímorská krajina"

Skomplikovaný:

Tarasová I.Yu.

St. Petersburg

2017

Kreslenie "morskej krajiny" netradičnými metódami.

Tímová práca

Vychovávateľ: Tarasova I.Yu.

Veková skupina: seniorská skupina.

Téma (v súlade s integrovaným tematickým plánovaním): Umelecký a estetický rozvoj(Maľovanie) .

Téma GCD: Kreslenie "prímorská krajina". Tímová práca

Vzdelávacie oblasti: "Umelecký a estetický rozvoj", "Sociálny a komunikačný rozvoj", "Vývoj reči".

Cieľ : Vývoj umelecké schopnosti deti.

Úlohy :

  • Zoznámiť deti s tvorbou morského maliara I. K. Aivazovského.
  • Rozvíjať u detí schopnosť cítiť a reagovať na náladu sprostredkovanú umelcom.
  • Vštepiť lásku k maľovaniu.
  • Obohaťte slovnú zásobu detí podmienky: „marinista“, „horizont“, „biele jahňatá“, „pokojný“.
  • Rozvíjať tvorivá činnosť, pozorovanie, zmysel pre farby, nezávislosť.
  • Rozvíjajte predstavivosť.
  • Kultivovať schopnosť dotiahnuť začatú prácu do konca.

Aktivity: hravý, komunikatívny, vizuálny, motorický.

prípravné práce: Skúmanie krajiny ruských umelcov.

Prostriedky implementácie: projektor, plátno, laptop, hudobné centrum,

reprodukcie obrazov I. K. Aivazovského, fotografie s výhľadom na more, zvukové záznamy„Zvuk mora. Surfujte. Čajky",veľký kartónový rám na detský obrázok.

Pracovný list: akvarelový papier; akvarelové farby; stojany; kefy; papierové obrúsky; poháre s vodou; špongie; trojuholníky vystrihnuté z novín, figúrky morského života

Pokrok v lekcii

Motivačno-stimulačná fáza činnosti:

  • Chlapci, dnes si pripomeňme leto. Boli ste niekde na dovolenke? Bol niekto z vás pri mori? Páčilo sa vám more? Ako si spomínate na more?

(odpovede detí)

Organizačno-vyhľadávacia fáza činnosti:

Poďme na prechádzku k moru.

(Deti sedia na stoličkách pred obrazovkou.)

Snímka č. 1

Foto s výhľadom na more

(Spustí sa nahrávanie"Zvuk mora").

  • Čo počuješ?

Odpovede detí (hluk vĺn, výkriky čajok)

A Arťom vie báseň o mori.

(Artem rozpráva báseň o mori).

More je iné

Čierna je tiež červená.

More je veselé

Častejšie je slaná.

A milujem modré more.

S jemnou, nežnou vlnou.

Milujem špliechať sa ako ryba

Plávať, potápať sa, skákať.

Táto báseň hovorí, že more je čierne a červené. Čo tým chcel autor povedať? Vie niekto, či sa hovorí o farbe alebo niečom inom?(odpovede detí)

  • V skutočnosti sú to mená morí. To však vôbec neznamená, že voda v nich je čierna alebo červená.

Snímka č. 2, č. 3, č. 4 (Odpovede detí)

More má rôzne farby. Závisí to od dennej doby, osvetlenia,

počasie, hĺbka.

Chlapci, more nenechalo nikoho ľahostajným, kto ho aspoň raz videl.

More vždy produkovalo ľudí skvelý dojem ich

sila, nekonečnosť a krása.(Deti sa pozerajú na obrazovku).

Snímka č. 5

Takto sa do mora zamiloval veľký ruský umelec Ivan Konstantinovič Ajvazovskij. Namaľoval veľa obrazov a všetky sú o mori!

Snímka #6, #7, #8

(Deti sa pozerajú na obrazovku s reprodukciami obrazov a portrétom Aivazovského, skúmajú ich)

  • Obdivujme niektoré jeho obrazy a porovnajme ich. Pozrite sa, aké farby si umelec vybral na zobrazenie búrky na mori? ( odpovede detí).
  • A akými farbami ukázal jemné, pokojné more?(odpovede detí)

Tento stav mora sa nazýva - "pokojný". Na morskej hladine mora sa objavuje biela morská pena, ktorá vyzerá ako„biele jahňatá“.

Tiež sa nazývajú morské krajiny prístavy . ženské meno Marina sa prekladá ako"námorný" . Umelci, ktorí maľujú more, sú tzv"námorní maliari" . I. K. Aivazovsky je najznámejší námorný maliar na svete. Deti opakujú slová„mariňáci“, „marinisti“.

Chlapci, páčilo sa vám more? Chcete cítiť

námorní maliari? Odporúčam vám kresliť prímorská krajina (piesočné pobrežie, pokojné more a plachetnica na obzore). (Odpovede detí).

Dynamická pauza"Chôdza k moru".

Čo vidíme vo vesmíre?

(Deti si striedavo kladú dlane na čelo, naťahujú sa a hľadia do diaľky)

Vlny špliechajú v Čiernom mori.

(vlnové pohyby paží s kývaním trupu)

Tu sú stožiare lodí.

Nech sem rýchlo plávajú!

(Postavte sa na prsty, natiahnite ruky hore)

(máva rukou na pozdrav)

Kráčame pozdĺž pobrežia

Čakáme na námorníkov.

(Chôdza na mieste)

Niečo sa rozpálilo, bratia,

Nie je čas na plávanie?

(máva rukou)

Plávať rýchlejšie

Musíme veslovať rýchlejšie.

Pádlujeme rukami a nohami.

Kto nás bude nasledovať?

(Imitácia plaveckých pohybov)

Všetci. Vychádzame na pláž.

A odpočívame na piesku.

(sadnúť si na koberec)

Hľadáme mušle v piesku.

Zovrieme ich v päsť.

(Naklonenie zo sedu, imitácia hľadania mušlí, zatnutie päste).

A teraz ideme do práce.(Deti pozorne počúvajú učiteľa).

Pokrok

Prvá skupina detí nakreslí na horizont loďku

2. Navlhčite trojuholník plachty a pevne priložte na mokrú plachtu

3. Ľahkými ťahmi farby zakryjeme pozadie : obloha - modrasté odtiene. Odstráňte novinové plachty a dokončite kreslenie hnedá farba loď a nad plachtou - červená vlajka.

Druhá skupina detí kreslí morský pokoj

  1. Kúsok papiera dobre navlhčite vodou
  2. Zakryte ľahkými ťahmi farby pozadie : more - mix modrej a zelenej farby
  3. Bielou farbou namaľte morskú penu - „biele jahňatá“

Tretia skupina detí kreslí morské piesočnaté pobrežie.

1. Kúsok papiera dobre navlhčite vodou

2. Hubkou naneste piesočnatú pláž v béžovo-žltých tónoch, štetcom namaľujte mušle a morské kamienky.

(Spustí sa nahrávanie„Zvuky prírody. Delfínia ».)

Deti sa pustia do práce.

Reflexno-korektívna fáza činnosti:

Prijaté práce sa zhromažďujú v jednom veľký obraz, učiteľ položí pripravený rám na vrch.

Chlapci, oživme prímorskú krajinu a umiestnime morský život na tento obrázok (Chlapci položili figúrky na more a piesočnaté pobrežie)

Aké úžasné kresby máš.

Chlapci, čo sme dnes nakreslili?

S akým umelcom ste sa dnes stretli? Ako sa volajú umelci, ktorí maľujú more? Ako sa volajú ich obrázky?(Odpovede detí).

Aký stav mora ukázal umelec vo svojich dielach?(Odpovede detí).

(Potľapkajme sa po hlave a povedzme: "Dnes sa mám skvele!". (Deti sa potľapkajú po hlave a vyslovujú slová)

Tiež som ťa dnes v triede mal veľmi rád.


Pripravila Bousheva N.A.

Účel: rozvíjať samostatnosť v rozhodovaní na základe svojich vedomostí a zručností.

Úlohy:

  • Rozvíjajte emocionálnu citlivosť, predstavivosť a kreativitu.
  • Posilniť schopnosť kresliť pomocou netradičných metód.
  • Vytvárať podmienky na riešenie problémov.
  • Rozvíjať schopnosť pracovať v tíme.

Regionálna integrácia:

  • Umelecký a estetický vývoj.
  • kognitívny vývoj.
  • Fyzický vývoj.
  • Hudobný vývoj.

Typy detských aktivít:

  • Herné, komunikačné, kognitívne, hudobné, umelecké.

Materiál: Rôzne farebné balóniky, ventilátor, hudba.

Vychovávateľ: prináša Balóny emotikony s nakreslenými zatvorenými očami.

Pedagóg: Chlapci, prečo si myslíte, že emotikony majú zatvorené oči?

Deti spia.

Vychovávateľ: Čo je potrebné urobiť, aby sa zobudili?

deti: (odpovede detí)

Učiteľ: Pamätajte, že máme poplatok. Pripomenieš mi ju, prosím?

Deti: Povedzte a urobte cvičenia.

"Oči si potrebujú oddýchnuť." (Chlapci zatvárajú oči)
"Musíš sa zhlboka nadýchnuť." (Hlboký nádych. Oči sú stále zatvorené)
"Oči budú bežať v kruhu." (Oči otvorené. Pohyb žiaka v kruhu v smere a proti smeru hodinových ručičiek)
"Mnohokrát žmurknite" (Časté žmurkanie očami)

"Oči sú dobré." (ľahko sa dotýkajte zatvorených očí končekmi prstov)
"Všetci uvidia moje oči!" (Oči dokorán. Široký úsmev na tvári)
V tomto čase učiteľ mení lopty. Emotikony s otvorenými očami.
Učiteľ: Povedzte mi, prosím, akej farby sú gule?

Ako ich môžete nazvať jedným slovom (Čo sú zač?)

deti: (farebný)

Učiteľ: Akú veľkosť? Šou.

Deti: Ukáž.

Vychovávateľ: A aké môžu byť veľkosti?

Deti: Ukáž.

vietor fúka, (ventilátor) loptičky odlietajú.

Pedagóg: Chlapci, loptičky odleteli, povedzte nám to a môžeme s vami kresliť loptičky.

deti: (odpovede detí)

Učiteľ: Čo budeme kresliť?

Deti si vyberú, čím budú kresliť.

pedagóg: Chlapci, povedzte mi, prosím, čo ste si vybrali na kreslenie.

Deti: Môžete kresliť prstami, vatovým tampónom, tyčinky do uší, kefa.

Vychovávateľ: Odpovedzte, prečo držia loptu?

Deti: Niť.

Učiteľ: Kto chce kresliť šnúrky na balóny?

Pedagóg: Je veľa takých, ktorí si želajú, vyberme si riekanku na počítanie.

Zdieľali sme pomaranč
Je nás veľa a on je jeden.
Tento plátok je pre ježka,
Tento plátok je pre rýchle,

Tento plátok je pre káčatká,
Tento plátok je pre mačiatka,
Tento plátok je pre bobra,
A pre vlka - šup.

Hnevá sa na nás - problémy!!!
Utekaj niekam!

Vychovávateľ: A akú farbu budú mať vlákna guľôčok?

deti: (odpovede)

Deti začnú kresliť gule.

odraz:

Pozrite si naše kresby.
Čo sa o nich dá povedať.
Čo sa stalo?
Aké metódy kreslenia ste použili?

deti: (odpovede detí)

pedagóg: A všetci poznáme pieseň o balónoch.

Slová a hudba Anna Petryasheva

1. Balóny budú lietať do neba.
Balóny sa nevracajú späť.
Červená, žltá, modrá - farby dúhy.

Pozri – nad Zemou aká krása!

Refrén:

balóny,
poslušný vetru,



2. Pustime balóny z rúk,
Balóny sa rozletia...
Ľudia sa usmievajú pri pohľade na oblohu.

Dávajú každému gule detských zázrakov!
Refrén:

balóny,
poslušný vetru,
Balóny odlietajú v báječnej vzdialenosti.
Balóny vo vzduchu Ako vtáky, krúžia!

Rozlúčka, plesy, veľmi vás to mrzí!
Je veľmi smutné rozlúčiť sa s vami!
Balóny lietajú po oblohe ako oblaky
Pod tichým šepotom vánku...

Refrén:

balóny,
poslušný vetru,
Balóny odlietajú v báječnej vzdialenosti.
Balóny vo vzduchu Ako vtáky, krúžia!

Rozlúčka, plesy, veľmi vás to mrzí!
Je veľmi smutné rozlúčiť sa s vami!

Deti spievajú, smajlíky sa objavujú podľa počtu detí.



Podobné články