Edukačný a metodický materiál na tému: Matematický boj. Fyzikálny a matematický turnaj "erudovaný"

01.03.2019

Matematický boj

Turnaj Smarties


Vizitka tímov

  • Pozdravujem
  • Motto

I kolo I

"zahrievanie"

  • Ktorý odbor matematiky študuje operácie s číslami?
  • Ako sa nazýva rovnosť s premennými?
  • Aký je graf kvadratickej funkcie?
  • Výsledok ktorej akcie sa nazýva súčet?
  • Ktorá funkcia sa nazýva lineárna?
  • Aké je najmenšie prvočíslo?
  • Ako sa volá zlomok, ktorého čitateľ je menší ako menovateľ?

  • Pomenujte najmenšieho prirodzené číslo?
  • Ako sa volá funkcia v tvare y = ax² + bx + c?
  • Aký je súčet čísel od -200 do 200?
  • Aké tri rovnaké čísla treba sčítať, aby ste dostali 18?
  • Ako sa nazývajú čísla pri násobení?
  • Čo je to aritmetika Odmocnina zo 169.
  • Pomenujte číslo, ktoré „oddeľuje“ kladné a záporné čísla.
  • Koľko koreňov má kvadratická rovnica, ak je diskriminant väčší ako nula?
  • Čo je viac alebo 2 ?

I I I kolo

"Kto je rýchlejší?"

  • X 2 − 2x − 3 = 0
  • -=0
  • hriech (- x) = hriech (-)
  • 1,2(3 b +5)=2(2,4 b – 3,6)

I V kolo

"Divácka súťaž"

  • Bez čoho sa matematici, bubeníci a poľovníci nezaobídu?
  • Ktorá časť hodiny má 15 minút?
  • Ako sa nazýva výsledok sčítania?
  • Koľko mesiacov v roku má 28 dní?
  • Čo je ľahšie: kilogram vaty alebo kilogram železa?
  • Hus váži 1 kg, koľko bude vážiť stojaca na dvoch nohách?

I V kolo

"Divácka súťaž"

  • Koľkokrát potrebujete merať, aby ste raz rezali?
  • Koľko orechov je v prázdnom pohári?
  • Rodina má 6 dcér. Každá má brata. Koľko detí je v rodine?
  • Ako sa nazývajú čiary, ktoré sa nikdy nepretínajú?
  • Aké znamienko treba umiestniť medzi čísla 2 a 3, aby bolo číslo väčšie ako dva, ale menšie ako tri?
  • Ako sa volá lúč, ktorý pretína uhol?

I V kolo

"Divácka súťaž"

  • Ako sa nazýva inverzná operácia delenia?
  • Koľko ľudí nečaká na jedného?
  • Pomenujte tri dni za sebou bez použitia názvov dní v týždni alebo čísel.
  • Na breze rástlo 90 jabĺk. Fúkané silný vietor a padlo 10 jabĺk. Koľko zostáva?
  • Ktoré koleso sa pri otáčaní doprava nepretáča?
  • Aký je správny spôsob, ako povedať: „9 a 7 sa rovná 15“ alebo „9 plus 7 sa rovná 15“?
  • Koleso má 10 lúčov. Koľko medzier je medzi lúčmi?

V kolo

"Vyriešte hádanku"


SILNÝ MUŽ

5,2,1,3,



VIEME


Kresby Savčenkovej E.M.

STV



JEDEN

cieľové publikum b


VI kolo

"puzzle"

Nájdite mená

traja matematici

P

A


Hra skončila Je čas zistiť výsledok. Kto odviedol najlepšiu prácu? A vynikli ste na turnaji?



Naučte sa myslieť, vysvetľovať, Naučte sa myslieť a uvažovať. Koniec koncov, v matematike, priatelia, Bez logiky to nejde.


"Problémy s vtipom"

Poťah stola má 4 rohy. Jeden bol odpílený. Koľko rohov má stôl?

5 rohov


"Problémy s vtipom"

Čo viac práce všetky čísla alebo ich súčet?

Sum


"Problémy s vtipom"

Pridajte 5 ku 7. Ako správne písať: “ jedenásť " alebo " jedenásť »?

Dvanásť


Ďakujeme našim skvelých účastníkov za hru

Ďakujem všetkým!!!


Typ: vzdelávacia hra.

Formulár: súťaž.

Stručný opis : Účastníkmi sú 2 tímy žiakov 8. ročníka.

^ Účastníci KVN: porota, publikum, moderátorka. Účastníci súťaže majú tímové emblémy. Rekvizity - balíčky úloh pre každý tím, hárok so správnymi riešeniami a odpoveďami pre porotu, prázdne listy a perá, pripravené krížovky pre fanúšikov (divákov), farebné pastelky.

^ Popis krok za krokom : prípravná fáza. Tímy sú tvorené zo žiakov 8. ročníka. Kapitáni tímov sú vybraní. Oznam o mieste a čase konania bude umiestnený v stánku. matematické KVN. Pripravujú sa úlohy pre súťaže. Členovia tímu sa zoznamujú s podmienkami hry, vymýšľajú emblémy a reprezentujú tím. Vo vývoji bodový systém hodnotenie práce tímov v KVN. Herná akcia.

Plán:


  1. Úvodná časť;

  2. Predstavenie a pozdrav tímov;

  3. Zahrievanie" Zábavná lekcia»;

  4. Súťaž kapitánov;

  5. Súťaže vedomostí a vynaliezavosti;

  6. súťaž umelcov;

  7. Geometrická súťaž;

  8. Domáca úloha. amatérska výtvarná súťaž;

  9. Zhrnutie.
Priebeh súťaží:

  1. Úvodná časť.
Vedenie . Vážení chlapci! Dnes otvárame náš klub veselých a vynaliezavých ľudí.

čo je klub? (Ide o spoločnosť priateľov, ktorých spája jedna spoločná zaujímavosť).

Nie je potrebné vysvetľovať, čo znamená „zábava“. Akí ste chlapi? Samozrejme, že sú vtipné.

Čo znamená vynaliezavosť? (Keď vstúpite Tažké časy rýchlo nájdete správnu cestu von, ukážete zručnosť a urobíte správne rozhodnutie).

Tak, priatelia, začnime s programom.

Máme veľkú zásobu nápadov,

A pre koho sú? - Pre teba!

^ Obidva tímy spievajú (na melódiu „Úsmev“)

Sme vám zverení

Vykonajte úspešnú bitku

Ak chcete otestovať vynaliezavosť a vedomosti,

Naučte sa matematiku

A nesklam sa

Tomu všetkému, samozrejme, rozumieme.

Vedenie.

Otváram počítaciu súťaž

Dobré popoludnie, priatelia.

Dva tímy - v KVN

Teraz ich predstavím.

^ 2) Predstavenie a pozdrav tímov.

Tím 1: "Dva-dva"

Sme pripravení prijať boj odvážne

A my vám dávame naše motto

No víťazstvo je len pre nás!

pieseň:

Budeme spievať piesne pre vás

O našej matematike,

O problémoch, rovniciach

A o zložitých príkladoch.

Som kamarát s Harmančekom,

Idem ho navštíviť.

Rieši za mňa problémy,

A ja sedím vedľa teba.
Začína sa lekcia

Prichádza matematika.

Sanya stojí pri tabuli,

Trápi mu mozog.

Riešil som veľký príklad,

Otočil sa a spieval.

„Matematika je veda

Bez teba nemáme život,“

To povedali všetci chalani

Konečne v našej triede.

Tím 2: "Heuréka"

Dnes v tejto miestnosti

Ideme do ofenzívy

Ani krok späť, ani krok na mieste,

A len dopredu a spolu, všetci spolu.


Škola nám lezie na nervy

Ráno, večer a poobede

Mysleli sme a rozhodli sme sa:

Poďme hrať KVN.

Možno prehráme

Alebo prídeme ako prví

Rozmýšľali sme a rozhodli

Áno, zaradíme vás na vaše miesto.

Dnes bojujeme

Naše argumenty sú ostré

Súper vám radí

Učiť matematiku.

Vedenie.

Všetky súťaže posudzuje rešpektovaná porota

Aby hra prebiehala ako má

Som rád, že môžem predstaviť porote,

Ten napravo je Lomonosov

Matematik a filozof.

Lobačevskij je tu vľavo,

Ruská hrdosť a česť.

Tretí je pre nich to pravé -

Volajte ma Sofia Kovalevskaja!

Tím 1: "Dva-dva"

Veľký stôl je pokrytý modrým obrusom,

A celá porota sedí pri stole.

Porota je milá, spravodlivá,

Vy nás súdite, ale aj milujte.

Tím 2: "Heuréka"

Ach porota, porota, oh mocná

Čierne oči, horiace oči

Ako ťa milujeme, ako si ťa vážime

Nenič nás v tejto ťažkej hodine.

^ Zdravím fanúšikov (spievajú oba tímy)

Bez teba nemôžeme žiť,

Si môj dobrý fanúšik.

Ty a ja sme už dlho priatelia,

Tlieskajte rukami hlasnejšie.

Neprehráme - nečakajte

Inak to bude hanba

Nedajú nám dvoch, hádajte

Ale je škoda prehrať.

^ Adresa pre súpera:

Tím 1: "Dva-dva"

Súper iba hryzie zo života psa.

Len zo života, zo života psa

Súper môže hrýzť.

(darček - fľaša mlieka s cumlíkom)

Deti pijú mlieko, ľahko stratíte.

Tím 2: "Heuréka"

Prehráš, ale neplač

Vy a ja sme boli priatelia od detstva

Stále sa snažte prehrať

Prajeme vám to z celého srdca.

(Dar je chmýří.)

Nech nám Alah pomáha

Vybuchnúť ťa na márne kúsky.
3. Rozcvička „Zábavná lekcia“ (súťaž družstiev)

Ak tím neodpovie, s odpoveďou pomôže fanúšik.


  1. Na konári sedelo 5 sýkoriek a 7 vrabcov. 6 vtákov odletelo. Odletel aspoň jeden vrabec? (áno, odletelo, lebo sýkoriek je len 5).

  2. Horelo 6 sviec, z toho 1 zhasla. Koľko sviečok zostalo? (ostali 2 sviečky, zvyšok dohorel).

  3. Marína mala celé jablko, dve polovice a štyri štvrtiny. Koľko celkovo? (3 jablká).

  4. V ktorom meste začali pred 3 tisíc rokmi po prvý raz merať uhly v stupňoch? Odpoveď je v hádanke

  5. 60 listov knihy má hrúbku 1 cm Akú hrúbku majú všetky listy knihy, ak má 240 strán? (2 cm)

  6. Aký je uhol v štvorci? (90°)

  7. Aký je susedný uhol pre uhol 79°? (101°)

  8. Aké sú dĺžky strán egyptského trojuholníka? (3,4,5)

4. Súťaž kapitánov.

Uhádnite melódiu a povedzte frázu, ktorá obsahuje matematický výraz.

"Učia v škole" (pridajte dva až štyri)

“Je zábavné prechádzať sa spolu otvorenými priestormi” (jedna doska, dve dosky)

"Krokodíl Gena" (a dám 500 nanukov)

"V tráve sedel kobylka" (jedol len trávu)

“Tam vonku, za riekou...” (stovky mladých bojovníkov)
5. Súťaže vedomostí a vynaliezavosti


1. O kom sú tieto riadky: (Pytagoras)

V temnote storočí, pod našimi nezmyslami sa mihla pravda.

Platí to dodnes.

Po nájdení riešenia, múdry starec

Bol som vďačný nebesiam.

Rozkázal upiecť sto býkov

A obetuj to bohom.

Odvtedy býci úzkostlivo dýchali,

Sú to prisahania, dary bohov,

Keď počuli o novej pravde, vyvolali hrozný rev.

Meno ich starého muža je šokujúce,

Lúče ich právd oslepujú

A v očakávaní novej obete, býkov,

Zatvárajú oči a chvejú sa.

^ 2. Vytvorte najdlhšie matematické slovo pomocou písmen: (číslo )

k l e s n i c h o v

3. Je známe, že hroch váži 1 tonu 800 kg. Koľko hrochov unesie vozidlo s nosnosťou 5 ton? (2 hrochy)

4. "Matematický slovník".

Kto nepozná náročnosť v pojmoch,

Všetko teraz bez meškania napíše.

(Matematické výrazy napíšte písmenami za 3 minúty. Vyhráva ten, kto si stihne zapamätať a zapísať najviac)

Tím 1: "Dva-dva" - listTO

Tím 2: "Heuréka" - listS

5. Súťaž výtvarníkov .


  1. Nakreslite oboma rukami súčasne: jednou kruh a druhou obdĺžnik.

  2. Na príkaz vodcu kreslite s oči zatvorené mužíček. Bodka - bodka - čiarka - mínus - krivá tvár - palica - palica - uhorka. Tu prichádza malý muž!

6. Geometrická súťaž.


  1. Koľko lúčov je na obrázku? (20 lúčov)

  • Koľko uhlov je na obrázku? (18 rohov)

    1. Koľko segmentov je na obrázku? (10 segmentov)

    1. Koľko kosoštvorcov je na obrázku? (14 diamantov)

    7. Domáce úlohy.

    Amatérska výtvarná súťaž.
    8. Zhrnutie.

    Každú súťaž hodnotí porota určitú sumu bodov a po jej ukončení porota vyhlási výsledky. V KVN tím, ktorý skóruje najväčší počet bodov na základe výsledkov všetkých súťaží.

    Náš KVN sa skončil, je čas ísť domov.

    Ale títo priatelia nie sú prekážkou,

    A v hodine rozchodu vám želám

    Veľa úspechov v štúdiu.
    „Hodina zábavnej matematiky“ - 9. ročník

    Predmet matematiky je taký vážne

    čo je užitočné nevynechať prípad

    urobiť to trochu zábavné.

    B. Pascal

    Ciele:


    • Motivácia kognitívna aktivita, rozvoj inteligencie, zvedavosti, logického a kreatívneho myslenia.

    • Rozvoj a posilňovanie záujmu o matematiku, podpora rozvoja kultúry kolektívnej práce, vytváranie priateľských a priateľských vzťahov.
    PRIEBEH HRY:

    1. V hre sú dva tímy po 5 ľudí, ktoré sú vybrané žrebovaním. Tímy dostanú mená a musia prísť so svojím mottom do 5 minút, kým prebiehajú ďalšie prípravy na hru.

    2. Určené porotou. Zvyšok žiakov sú diváci a fanúšikovia.

    Hra začína. Učiteľ predstaví zúčastnené tímy. Študenti si môžu vybrať z nasledujúcich súťaží:


    • "Myslieť si! Vyriešiť to!"
    Pri výbere sa striedajú zástupcovia tímov.
    Úlohy do súťaží:

    1. "Najlepšia hodina"

    Každý tím dostane sadu čísel (od 1 do 10). Zapnuté interaktívna tabuľa mená sa píšu vedci matematici pod číslami: 1 – Pytagoras; 2 – Euler; 3 – Ada Byron; 4 – Volavka; 5 – Viet; 6 – Hypatia; 7 – Lepot; 8 – Galois; 9 – Euklides; 10 – Descartes. Moderátor kladie otázky a tímy, ktoré sú rýchlejšie, musia zdvihnúť tabuľku so správnym číslom. Za každú správnu odpoveď dostane tím 5 bodov.


    Otázka

    Odpoveď

    1. Moderný vzhľad trigonometriu zaviedol švajčiarsky matematik, ktorý žil v 18. storočí. Bol kolegom M. V. Lobačevského, pracoval od 20 rokov v r Ruská akadémia Sci. Posledných 17 rokov bol vedec slepý, ale nevzdal sa svojej práce: diktoval svoje myšlienky svojim študentom a oni robili výpočty. kto je tento vedec?

    č.2 – Leonhard Euler

    1. Tento geniálny matematik, ktorý napriek svojej mladosti dokázal v matematike urobiť veľa objavov, ale, žiaľ, bol zabitý v súboji vo veku 21 rokov. Kto je to?

    č.8 – Evariste Galois

    1. Z prác tohto vedca vzišli všetky plány na ďalšie, dokonalejšie podloženie geometrie. Napísal slová: "V matematike neexistuje kráľovská cesta." Pomenujte vedca.

    č.9 – Euklides

    1. Podľa informácií, ktoré sa k nám dostali, prvou matematičkou bola Grékyňa, ktorá žila v Alexandrii v rokoch 370 až 415. Môžete povedať jej meno?

    č.6 – Hypatia

    1. Je po nej pomenovaný kvet privezený z Indie. Toto je skvelý francúzsky počítač. Jej meno?

    č. 7-Hydrangea Lepot

    1. Ak si zopakujeme dávne legendy, tak tento vedec na počesť svojho objavu obetoval býka, alebo možno 100 býkov. Pomenovaný po ňom najväčší objav. Jeho meno?

    č.1 – Pytagoras

    1. Jediná dcéra anglického básnika, ktorého dielo milovali Puškin, Lermontov, Belinsky, študovala aj matematiku. Kto je táto žena?

    č. 3 – Ada Byron

    1. "Metrica" ​​​​poskytuje pravidlá a vzorce na presné a približné výpočty rôznych geometrické tvary, na určenie plochy trojuholníka na troch stranách, pravidlá pre numerické riešenie kvadratické rovnice a približná extrakcia štvorcových a kubických odmocnín. Kto je to?

    č.4 - Volavka

    1. Povolaním právnik. V roku 1591 zaviedol písmenové označenie nielen pre neznáme veličiny, ale aj pre koeficienty rovníc. Zaslúžil sa o stanovenie jednotnej metódy riešenia rovníc 2., 3. a 4. stupňa. Kto je to?

    č.5 – Francois Viet

    1. "Brain Ring" »
    - kladie otázku moderátor. Členovia tímu majú na diskusiu 1 minútu. Ak je tím pripravený odpovedať skôr, zdvihne ruku. Otázky sa kladú jedna po druhej. Ak jeden tím nepozná odpoveď, môže odpovedať druhý. Za každú správnu odpoveď - 3 body.

    Otázka

    Odpoveď

    1. Prístroj na meranie uhlov na zemi.

    Astroláb

    1. Čo znamená „oktaedrón“ v gréčtine?

    osemuholník

    1. Od Grécke slovo„matematika“ pochádza zo slova matematika. Čo to znamená?

    Veda

    1. V ktorom meste sú ulice Pytagoras, Newton a Archimedes?

    Amsterdam

    1. V roku 1685 bola v Paríži zavedená matematická notácia kvôli tlačovej chybe. Aké je toto označenie?

    Podpísať "%"

    1. Podľa arabskej legendy Heronov vzorec neobjavil sám Heron. SZO?

    Archimedes

    1. Nová skonštruovaná geometria bola nazvaná „imaginárna“. Gauss to nazval „neeuklidovským“. Ako to teraz nazveme?

    Lobačevského geometria

    1. "Kto nepozná geometriu, nevstúpi na akadémiu." Kto je autorom týchto slov?

    Filozof staroveký svet– Platón

    1. Čo Znamená Slovo trigonometria?

    Meranie uhlov

    1. Meno ktorého vedca sa spája so známym pravouhlým súradnicovým systémom?

    René Descartes

    1. Ktorý staroveký matematik bol prvým olympijským víťazom v pästnom súboji?

    Pytagoras

    1. Ktorý matematik ako prvý zistil existenciu jednostranných plôch?

    Mobius

    1. Nemecký vedec, ktorý je nazývaný „kráľom matematiky“?

    Gauss

    1. V ktorej krajine sa prvýkrát objavili záporné čísla?

    Staroveká Čína

    1. "Pole snov"
    - na interaktívnej tabuli sú nakreslené prázdne štvorce s uvedením počtu písmen slova. Účastníkom sa položí otázka a nechá sa otvoriť ľubovoľné 3 písmená (účastníci pomenúvajú písmená, ak sú v slove, tak ich vedúci napíše na tabuľu). Potom nasleduje minúta na diskusiu. Ak jeden tím neodpovie alebo odpovie nesprávne, môže to skúsiť druhý tím. Za správne uhádnuté slovo tím získava 3 body.

    • Ako nazývali starí Gréci odvetvie matematiky, ktoré sa zaoberalo proporciami?

    • Veľký matematik, ktorého v roku 1700 od Petra I. uvalil na ruskú vznešenú mládež učiteľ matematiky. Vytvoril prvú učebnicu ruštiny o matematike a navigácii pre školu. Jeho syn napísal na náhrobok, že „...otec študoval vedu úžasným a nepohodlným spôsobom...“ Uveďte meno tohto matematika.

      1. "Myslieť si! Vyriešiť to!"
      - Súťaže sa zúčastňuje jeden žiak. Dostane zoznam matematických výrazov, ktoré sa musí pokúsiť vyjadriť bez slov. Tím musí hádať. Za správne uhádnuté slovo - 5 bodov.
      Úlohy pre prvé družstvo: trojuholník, elipsa, nerovnosť, doska, uhol, figúrka, sčítanie, krieda, obvod, žiak, uhlopriečka.

      Úlohy pre tím II: kružnica, odčítanie, rovnica, graf, lavica, zátvorky, kružidlo, vektor, učiteľ, stupeň, zošit.


      1. "Prípad šťastia"
      - tímy odpovedajú na otázky v určitom čase. Čím viac otázok, tým lepšie. Správne uhádnutá otázka – 2 body.

      1 tím

      2. tím

      Čomu sa rovná 1/4 hodiny?

      15 minút

      Aký zlomok hodiny je 20 minút?

      1/3

      1% metra?

      1 cm

      Čo je astroláb?

      Zariadenie na meranie uhla

      Najväčšie prirodzené číslo?

      Nie

      Najmenšie prirodzené číslo?

      1

      Hmotnosť 1 m 3 vody?

      Ton

      čo je 1%?

      1/100 dielu

      Vyhlásenie prijaté bez dôkazu.

      axióma

      Mohol byť Lobačevskij žiakom Euklida?

      Nie

      Aká je dĺžka kruhu s polomerom 5?

      10

      Čo je ľahšie ako 1 kg vaty alebo 1 kg soli?

      Rovnaký

      Ktoré európske mesto má Koperníkovu ulicu?

      Amsterdam

      Segment spájajúci dva susedné vrcholyštvoruholník?

      Uhlopriečka

      Čo je počítadlo?

      Abacus

      Tretie písmeno gréckej abecedy?



      Čo predstavuje graf funkcie y = r/x?

      Hyperbola

      Čo znázorňuje graf funkcie y = x 2?

      Parabola

      Ako sa volá druhý súradnicový bod?

      Ordinovať

      Ako sa nazýva prvá súradnica bodu?

      Abscisa

      Úsečka spájajúca dva body na kruhu?

      Chord

      Prístroj na meranie a vykresľovanie uhlov?

      Uhlomer

      Zariadenie na stavbu kruhu.

      Kompas

      Aký je uhol v štvorci?

      90 o

      Čomu sa rovná 1 libra?

      400 gr

      Môže byť výsledkom delenia 0?

      Áno

      Jednotka hmotnosti drahokamy?

      karát

      Koho nohavice sú rovnaké vo všetkých smeroch?

      Pytagoras

      Môže byť pri násobení 0?

      Áno

      Aký je objem 1 kg vody?

      1 liter

      Hra končí, výsledky sú sčítané a víťazi sú ocenení.

    Súťaže, súťaže, hry sú skvelou zábavou pre deti aj dospelých. Tímové hry spájať ľudí, dať im príležitosť ukázať svoje najlepšie vlastnosti, ukáž vedenie! Športové súťaže- to je vášeň a vôľa víťaziť! Hodnotí výkonnostné výsledky účastníkov poroty. Väčšinou ide o rešpektovaných ľudí, ktorí téme súťaže rozumejú. Je to taký zvyk pozdraviť porotu a súťažiacich. Môže to byť komické alebo vážne, v poézii alebo próze. Neexistujú žiadne obmedzenia, úplný let fantázie.

    Sme najlepší!

    Aké vzrušujúce je zúčastniť sa súťaží, KVN a športových turnajov. Ale ak ste to raz vyskúšali, už nebudete môcť zostať preč a nezúčastniť sa. Neustále tréningy a skúšky sú únavné, ale chuť víťazstva prekoná všetky tieto maličkosti a únavu! Pripravte očarujúci pozdrav porote, aby ste o sebe okamžite dali vedieť jasným a nezvyčajným spôsobom! Nechajte svojich súperov triasť sa strachom od prvej minúty podujatia!

    Šport

    Športovci sú seriózni a rezervovaní ľudia. Ale ak je potrebné predniesť pozdrav porote, oslobodia sa a ukážu všetko svoje umenie.

    Jury, pozdravujeme ťa!

    Všetci ste tu – top trieda!

    Súdiť prísne, spravodlivo,

    A budeme hrať krásne!

    Koniec koncov, náš tím je vietor,

    Sme rýchly, bleskový,

    Deti už vôbec nie!

    Užívate si našu hru,

    Náš veliteľ je hrdina!

    Súperi, nebojte sa príliš,

    Pite čaj a upokojte sa!

    Budeme musieť prijať osud

    Choď domov bez pohára!

    Začnime sa zahrievať

    Komu v tom najlepšom Ukáž sa!

    Športový pozdrav poroty môže zaspievať aj podporná skupina. Toto je skupina pekných dievčat, ktoré tancujú na rytmickú hudbu, predvádzajú jednoduché postupy a vykrikujú chorály a tímové mottá. Môžu spievať, že sa porote bude páčiť tento obrat udalostí.

    Náš tím je sila

    Aké je to milé?

    Čo presne ste - členovia poroty,

    Z celého srdca vás pozdravujeme!

    Naši chlapci sú veľmi silní

    Určite vyhrajú!

    Prajeme im čo najvyššie skóre,

    A nával potlesku pre vás!

    Buďme k verejnosti úprimní -

    Naši chlapci sú najlepší!

    Tento pozdrav porote vo verši sa bude páčiť každému. Znie to zábavne a jednoducho, žiadne zložité frázy alebo slová!

    Minúta humoru

    KVN - táto hra si získala srdcia ľudí našej krajiny. Ľudia všetkých vekových kategórií sledujú túto veselú šou a vyťažia z nej to najlepšie. Tradícia zábavy Myšlienkové hry na školách a univerzitách vznikli pred mnohými rokmi. Deti sa hier zúčastňujú s radosťou a sú na to hrdé. Pre veľa školské KVN otvoril cestu k dospelý život, humor sa stal povolaním, nie koníčkom.

    Porota sedí v prvom rade, chalani sa trápia v zákulisí a publikum je vyčerpané očakávaním. dobrý humor. Táto atmosféra napĺňa celú budovu, srdce všetkých prítomných a zanecháva príjemné spomienky. Prvou súťažou je pozdrav. Tímy musia spoznať porotu, súperov a fanúšikov v plnej kráse. Pozdravom poroty v KVN sú tímy. Počas tohto prejavu sa budú formovať názory a prvé dojmy.

    súd

    KVN prebieha podľa štandardnej schémy, či už ide o školu, vysokú školu alebo MATERSKÁ ŠKOLA. Moderátor predstaví členov poroty a tím. Potom sa tímy jeden po druhom privolajú na pódium a pozdravia porotu.

    Dobrý deň, skvelá porota,

    Dnes k vám hovoríme!

    Môžeme byť súdení

    Ale len pozor

    V duši máme starosti,

    Všetko je také zložité!

    Čakaj na výsledky, trp,

    Poďme sa lepšie smiať!

    Milí, rozosmejeme vás,

    Pripravíme celú sálu!

    Počúvaj, pozri,

    Sme predsa ako vzácny veľký diamant!

    Môžete naše hodnotenie trochu zvýšiť?

    Potom odlomíme kúsok diamantu!

    Poslednú vetu povie jeden člen tímu šeptom a so šibalským prízvukom, akoby sa snažil podplatiť rozhodcov! Dopadne to veľmi smiešne, takýto pozdrav od poroty ujde!

    Školské roky

    Školy často organizujú všetky druhy súťaží, súťaží a hier. Určite sa takýchto akcií zúčastňujte. Koniec koncov, je to zábava a nie je hanba ukázať svoj talent! Preberajte ceny, vyhrajte poháre a certifikáty, v starobe sa budete mať čím chváliť svojim vnúčatám. sa vyvinul zo samého rané detstvo. Nech sú deti spoločenské a spoločenské. Pomôžte svojim deťom uvoľniť sa a ukázať vodcovské kvality. V akejkoľvek súťaži požadovaný stav- pozdravy porote a súťažiacich. Vyjadrite sa s humorom a dôstojnosťou!

    Víťazi

    Názov tímu by mal hovoriť sám za seba. Preto si vopred premyslite všetky svoje možnosti. Nech to vzbudzuje strach vo vašich súperoch a dôveru v samotný tím. Kľúčom je priestranné, zvučné slovo, ktoré si človek zapamätá prvýkrát dobré meno tímy! Pripravte si niekoľko hesiel, ktoré sa rýmujú s menom. Nechajte fanúšikov robiť plagáty a učiť sa slogany. Podpora je predsa veľmi dôležitá a potrebná! Hráči sa budú snažiť vyhrať za každú cenu, aby nesklamali svoju podpornú skupinu. Vštepiť chlapom, že sú najlepší! A myšlienky, ako sa už dávno dokázalo, sa zhmotňujú!

    Prajeme vám súperov,

    Hlavná cena by mala ísť nám!

    Neurážajte sa, nehanbite sa

    Nachádzate sa v hale.

    Môžete ticho sedieť ako diváci,

    Pozrite sa na naše talenty s úsmevom!

    Jury, vážime si ťa,

    A najvyššie skóre proste to milujeme!

    Nesúďte prísne

    Mrknite na nás!

    Sme veselí, nie zlí,

    Buď taký dnes!

    Len dopredu!

    Po zhliadnutí pozdravov tímov porota okamžite identifikuje ich favoritov. Ak chcete získať tento titul, musíte v pozdrave vydať zo seba to najlepšie. Pozvite deti, aby ju zaspievali v rytme rapu. Nech si oblečú vhodné oblečenie a učia sa jednoduché pohyby! Mávanie rukami, jasná dikcia a umenie ich privedú k víťazstvu.

    Vitajte v porote,

    A pozdravujem účastníkov!

    Dnes súperi prišli márne,

    Bez ohľadu na to, ako odchádzate bez ničoho!

    Prajeme vám veľa šťastia,

    Ale nakoniec vám zabránime vyhrať!

    Koniec koncov, sme inteligentní a silní,

    Roztomilé a štýlové.

    Budete ohromení našimi talentami!

    Je to ako plávať v horskom vodopáde!

    Náš tím je silný

    Naše priateľstvo je silné

    Viera vo víťazstvo je pre nás veľmi dôležitá!

    Naozaj potrebujeme vašu podporu!

    Toto je univerzálny pozdrav, ktorý sa hodí na akúkoľvek súťaž, hru alebo súťaž.

    Sme zábavný tím

    Nevieme sa nudiť

    Nebojíte sa vystupovať?

    Koniec koncov, môžete stratiť!

    Dobrý deň milá porota.

    Sme veľmi radi, že vás vidíme!

    Určite sa vám u nás bude páčiť

    Okamžite nám dajte päťku!

    Usmievajte sa, relaxujte,

    S nami sa nudiť nebudete,

    Zabudnite na všetko.

    Rozdrvime našich súperov na kúsky!

    Ak vaše deti plánujú súťaž v škole, určite pomôžte tímu s prípravou. Koniec koncov, ruka organizátora je jednoducho potrebná. Cvičte s deťmi pravidelne, buďte drsní, ak nechcú cvičiť toľko, koľko je potrebné. Koniec koncov, cesta k víťazstvu nie je nikdy jednoduchá. Nech to pochopia s skoré roky, a bude sa im ľahšie prechádzať životom!






















    Súťaž umelcov. „Každá ruka má niečo svoje“ Na počítadle 1, 2, 3 nakreslite súčasne číslo 9 ľavou rukou a číslo 6 pravou. Pravá ruka Nakreslite obdĺžnik a ľavou rukou trojuholník. „Priestor fantázie“ Bez toho, aby ste zdvihli kriedu z dosky, nakreslite labuť. Nakreslite osobu pomocou čísel.


    Súťaž „Znalci prísloví“ Vložte číslovku: Nemať... ruble, ale mať... priateľov. Nemať... ruble, ale mať... priateľov. ... raz to skúste, ... raz to odrežte. ... raz to skúste, ... raz to odrežte. Ak budete prenasledovať ... zajace, nebudete ich ... chytiť. Ak budete prenasledovať ... zajace, nebudete ich ... chytiť. Všetci za jedného,...za všetkých. Všetci za jedného,...za všetkých. Myseľ je dobrá, ale... lepšia. Myseľ je dobrá, ale... lepšia. ... nie bojovník v poli. ... nie bojovník v poli.


    Súťaž hádaniek Prečítaj správne text a uhádni hádanky: 7 bratov: rovní v rokoch, rôzne mená. 7 bratov: rovnakí vo veku, rôzne mená. 5 skríň, 1 dvere. 5 skríň, 1 dvere. 1 hovorí, 2 pozerá, 2 počúva. 1 hovorí, 2 pozerá, 2 počúva. 2 matky majú 5 synov, všetci majú rovnaké meno. 2 matky majú 5 synov, všetci majú rovnaké meno. 2 hlavy, 2 ruky, 6 nôh. Kto je to? 2 hlavy, 2 ruky, 6 nôh. Kto je to?




    To je zaujímavé: 14-ročné dievča Jyoti Amge z Indie si nárokuje titul naj mužíček. Zapnuté tento moment oficiálny rekord patrí Číňanovi He Pingping s výškou 74,61 cm.A výška Jyoti Amge je 58 centimetrov. Dievčatko na rozdiel od svojich spolužiakov váži len 5 kilogramov.


    Fan Contest Horizontálne: 2. Prirodzené číslo deliteľné daným prirodzeným číslom. 5. Skutočná rovnosť dvoch kvocientov. 8. Miera dĺžky. 9. Zložka odčítania. 10. Uzavretá čiara, ktorej všetky body sú v rovnakej vzdialenosti od jedného bodu. 11. Zložka násobenia. Vertikálne: 1. Úsečka spájajúca bod na kruhu s jeho stredom. 2. Výsledok riešenia rovnice. 3. Rovnosť s premennou. 4. V jazyku - písmeno, v matematike - ... 6. Znak na sčítanie. 7. Znak odčítania.

    Podrobnosti o autorovi

    Dobrynina O.V., Kološovský N.V.

    Miesto práce, pozícia:

    Učitelia - matematika a fyzika

    Irkutská oblasť

    Charakteristiky zdrojov

    Úrovne vzdelania:

    Základné všeobecné vzdelanie

    Triedy:

    Triedy:

    Položky:

    Algebra

    Položky:

    Geometria

    Položky:

    Cieľové publikum:

    žiak (študent)

    Typ zdroja:

    Scenár udalosti

    Stručný popis zdroja:

    Fyzikálny a matematický turnaj formou súťaže medzi 2 tímami ročníkov 7-8. Študentom sa ponúkajú zaujímavé úlohy z fyziky a matematiky.

    Fyzikálny a matematický turnaj „Erudovaný“.

    Ciele:

    (znie vtipne hudba)

    O.V. : Dobrý deň, milí hostia a účastníci hry!

    Dnešný fyzikálno-matematický turnaj organizujeme formou súťaže 2 tímov - organizujeme ho samozrejme pre vás, našich.

    N.V. : Fyzika je veda!
    Ale v detských očiach vidím len trápenie.
    Vzorce skáču, blikajú v rade,
    Ach, aké ťažké je pre nich zoradiť ich!
    Ale bez fyziky sa to nedá vysvetliť
    A žeriav a ako zatĺcť klinec,
    Ako lietame do vesmíru jazdíme na autách,
    A prečo chodíme po Zemi tak ľahko?

    O.V.: Hovorí sa o matematike,
    Že si dáva do poriadku myseľ,
    Pretože dobré slová
    Ľudia o nej často hovoria.

    Myslím, že dnes sa tu zišli tí, ktorí majú radi fyziku a matematiku. No, pre tých, ktorým sú tieto vedy stále ľahostajné, dnešný turnaj pomôže zmeniť ich uhol pohľadu.

    O.V. Predstavujem členov poroty ______________

    _______________________________________________________________

    Porota musí byť spravodlivá
    Body by sa nemali dávať nadarmo.
    A bude šťastný v boji,

    Kto môže vyhrať spravodlivo?

    N.V. :
    Na turnaji dnes súťažia tieto tímy: Tím„Archimedes“ a kapitán tímu ____________________. Tím„Elektróny“ a kapitán tímu __________________.

    O.V. : Porota bude môcť ohodnotiť každú úlohu v hre od 1 do 10 bodov. Prvá súťaž. Tímové pozdravy. (max. 3 body), Porota bude brať do úvahy pozdrav, emblémy a uniformu účastníkov.

    Pozdrav z tímuArchimedes"

    "Nebude to pre nás problém

    Vyhrajte túto súťaž

    Aspoň teraz sme pripravení bojovať,

    Pevne veríme v naše vedomosti!

    Pozdrav z tímuelektróny"

    Sme silní v matematike

    Poznáme aj fyzikálne zákony

    Budeme bojovať až do konca

    Všetci sme pevní ako elektróny!

    N.V. : Akýkoľvek záväzok vyžaduje rozcvička. Rozcvička je mentálna gymnastika. Budeme sa pýtať a vy odpoviete. Kto rýchlejšie zdvihne ruku, ten odpovie. Odpovede nevykrikujte, za to vám budú odpočítané body. Za každú správnu odpoveď v rozcvičke získava družstvo 1 bod.

    Rozcvička (otázky kladieme jednu po druhej)

    O.V. :

    1. Najmenšie párne číslo (2)

    2. Úsečka spájajúca stred kruhu s akýmkoľvek bodom na ňom . toto - (Polomer).

    3. Lúč, ktorý rozdeľuje uhol na 2 rovnaké uhly? (sektor)

    4 . Postupnosť akcií potrebných na vyriešenie problému (algoritmus)

    5. Aké číslo je deliteľné bezo zvyšku akýmkoľvek celým číslom okrem nuly? (nula)

    N.V. :

    1. Meno Lomonosov (Michael)

    2. jedna šesťdesiatina minúty (druhý)

    3. Džin, či už vystupuje z fľaše, alebo sa vracia, neustále mení svoj tvar a objem. Aký je stav džina? (V plynnej forme).

    4. U ktorých chlapcov sa molekuly pohybujú rýchlejšie: u zdravých alebo u prechladnutých? (U ľudí s prechladnutím, pretože telesná teplota je vyššia).

    5. Aký jav bráni okamžitému zastaveniu auta. (zotrvačnosť).

    O.V. :Žiadame porotu, aby zhrnula prvé výsledky.

    N.V.: Konkurencia Domáca úloha.

    Predmet domáca úloha: "Vedci - fyzici, matematici." Tímy dostali vopred otázky, na ktoré museli nájsť odpovede. Pozrime sa, ako sa tímy s touto úlohou popasovali.

    O.V. : 1. Ktorý z prezentovaných vedcov povedal:
    „Matematika je kráľovnou všetkých vied a aritmetika je kráľovnou matematiky“?

    • Carl Friedrich Gauss
    • Nemecký matematik, astronóm, fyzik, geodet.
    • Už v ranom detstve objavil vynikajúce matematické schopnosti.
    • Jeho početné výskumy v oblasti matematiky mali vážny vplyv na rozvoj iných vied.

    N.V. : 2. Kto sa považuje za „ krstný otec"Fyzika? (Aristoteles 384 pred Kr.)

    • Staroveký grécky filozof, zakladateľ prírodných vied
    • Platónov učeník, vychovávateľ Alexandra Veľkého
    • Rozvinul všetky odbory vtedajšieho poznania

    O.V. : 3. Kto vlastní tieto linky:
    „Matematika sa potom musí vyučovať tak, aby dala do poriadku myseľ“?

    • Michail Vasilievič

    Lomonosov (1711 - 1765)

    • - veľký vedec: chemik, fyzik, matematik, básnik, zakladateľ ruská veda, Moskovská štátna univerzita.

    N.V. : 4. Kto je považovaný za zakladateľa fyzikálneho experimentu?

    • Galileo Galilei (1564-1642) taliansky fyzik, matematik, astronóm, filozof
    • Vykonávali pokusy hádzaním tiel rôzne hmotnosti s Šikmá veža v Pise
    • Vytvoril teleskop, ktorý dal viac ako 30-násobné zväčšenie

    O.V. : 5. Nasledujúc koho hrdo voláme: „Daj mi oporu a ja pohnem Zemou“?

    • Archimedes okolo roku 287 pred Kristom Staroveký grécky matematik, mechanik, inžinier
    • Zostrojil systém blokov na spustenie lode egyptského kráľa Ptolemaia do vody.

    N.V.:Žiadame porotu, aby zhrnula.

    Súťaž „Fyzikí experti“.

    N.V. : úloha 1.

    Teraz každý tím odpovie na otázku a napíše ju na papier.

    Osamelý fyzik, ktorý sa škrabe na korune,

    Meria dĺžku, hmotnosť a čas.

    Pár fyzikov sníva spolu

    Zmerajte teplotu, hustotu, objem.

    Traja fyzici zoradení v rade,

    Meria energiu, rýchlosť, nabíjanie.

    Štyria fyzici v dobrej nálade

    Meria tlak av zlých podmienkach - zrýchlenie.

    Päť fyzikov vybehne na námestie,

    Meria impulz, frekvenciu, silu a plochu.

    takže, otázka: Koľko fyzikálnych veličín pomenované v tejto básni? zbierať listy a odovzdať ich porote.

    Učiteľ vyvolá správny výsledok. (15)

    Úloha 2.

    Tu je čierna skrinka pred vami,

    Zamyslite sa a vypočítajte sami.

    Ampérmeter vám ukáže silu prúdu

    Voltmeter vám povie napätie.

    Všetko, čo potrebujeme, je nimi zaznamenané,

    Ale ako sú zapojené odpory?

    V krabici sú len dve

    A každý dva ohmy.

    Súťaž "Math Experts"

    O.V. :

    Úloha 1.

    Archeológovia ďalekej budúcnosti jedného dňa objavia dva skamenené denníky s veľkým počtom dvojičiek. V Mišinom denníku nájdu 234 dvojok a v Tolinovom denníku 2/3 z týchto dvojiek. Koľko celkových dvojiek sa nájde v 2 denníkoch?

    1. 234 * 2/3 = 156 - "2" v denníku Tolya.
    2. 156+234 = 390 – celkom

    Úloha 2. Napíšte odpoveď a riešenie na kúsok papiera.

    Háre s vyriešenými úlohami sa odovzdávajú porote.

    • Majiteľ šijacej dielne zamestnal 20 dievčat a umiestnil ich do 8 izieb.
    • Po večeroch sa starala, aby v izbách na každej strane domu bolo 7 dievčat.
    • Dievčatá prišli navštíviť 4 kamarátky. Všetkých 24 dievčat sa usadilo tak, že gazdiná opäť napočítala 7 dievčat v izbách na každej strane domu. Ako zapadli dievčatá do izieb s kamarátkami?

    20 dievčat

    24 dievčat

    Úloha 3. (pre rezervu)

    Jedno skoré ráno

    Vtáky plávali v rybníku.

    Snehovo biele labute

    Trikrát viac ako husi

    Bolo tam osem párov kačíc -

    Dvakrát toľko ako bláznov.

    Koľko vtákov tam bolo celkovo?

    Ak sme stále dané

    Čo so všetkými kačkami a husami

    Koľko je labutí! (labute - 24, kačice - 16, husi - 8, potápky - 8).
    Riešenie.

    • husi - x, labute - 3 x, kačice - 16, labute - 8
    • x + 16 = 3 x, - 2 x = - 16, X = 8

    N.V. : Vyhlásili sme ďalšiu súťaž " Čierna krabica".

    Musíte zistiť, čo je v čiernej skrinke.

    Čierna krabica

    O.V. : Čo sa skrýva v čiernej skrinke, bolo vynájdené v starovekom Grécku.

    • IN staroveké Grécko schopnosť používať tento predmet bola považovaná za vrchol dokonalosti a schopnosť riešiť problémy s jeho pomocou bola považovaná za znak veľkej inteligencie.
    • Táto položka je nepostrádateľná v architektúre a stavebníctve.
    • Počas mnohých stoviek rokov sa dizajn tejto položky nezmenil.
    • V dnešnej dobe ho môže využiť každý školák.

    N.V. : Používa sa v systémoch a mechanizmoch na vykurovanie a chladenie.

    • používa sa na zníženie trenia.
    • So všetkými tromi stavmi agregácie tejto látky sa stretávate pomerne často.
    • Táto látka sa nazýva šťava života na Zemi.

    O.V. otázka:Čo je v čiernej skrinke? (Kompasy, voda). Slovo poroty.

    Súťaž "Odborníci na logiku"

    N.V. : Problém so zápalkami.

    Združený rak lezie hore Usporiadaj 3 zápalky tak, aby sa plazil dole.

    O.V. : Žiadame porotu, aby skontrolovala správnosť zadania

    N.V.: A nakoniec, poďme zistiť, kto je kapitán, pretože pred nami je súťaž o kapitánov.

    O.V.: Kapitán je šéf a hlavný tréner tímu. Pred turnajom pracuje s tímom ako vôl a počas hry bojuje s porotou ako lev. Súťaž kapitánov

    N.V. Kapitáni, poďte ku mne. Budete požiadaní, aby ste vyriešili problém s repou.

    Svoju odpoveď a rozhodnutie uveďte písomne.

    Ktorýkoľvek kapitán je pripravený odpovedať, zdvihnite ruku, aby porota videla, že ste prvý.

    Úloha. Dedko, držiaci repku, vyvinie ťažnú silu do 600 N, babka do 100 N, vnučka do 50 N, ploštica do 30 N, mačka do 10 N a myš do 2. N. Čo je výslednicou všetkých týchto síl smerujúcich v jednej priamke av tom istom smere?

    Mohla by celá táto spoločnosť zvládnuť repku bez myši, ak by sily držiace repku v zemi boli rovné 791 N?

    (odpoveď: Modul výslednej sily, ktorý sa rovná súčtu modulov síl, bude rovný 792 N. Príspevok svalovej myši k tomuto mohutnému impulzu je 2 N, takže bez newtonov myši bude nefunguje!

    O.V. : Kým kapitáni riešia problém, prebieha súťaž tímov Príbehy s tipmi

    Musíte uhádnuť slovo. My vám dávame rady, s každým tipom strácate jeden bod. Maximálna suma bodov, ktoré môžete priniesť do pokladnice svojho tímu 5 bodov.

    Tipy #1:

    1. Toto zariadenie je v každej matematickej učebni.
    2. Má čiarky s delením, ale nie je rovný.
    3. Toto zariadenie súvisí s geometriou
    4. Využívať ho môžu školáci od 5. ročníka
    5. Meria uhly (uhlomer)

    N.V. :

    Tipy č. 2:

    1. Záujemcov o túto cestu bolo veľa, no voľba padla na neho.
    2. Toto cestu okolo sveta urobil to sám.
    3. Študent odbornej školy, kadet leteckého klubu.
    4. Vlastní historickú frázu: „Poďme!“, povedal pred štartom.
    5. Prvý človek na svete, ktorý letel do vesmíru. (Yu.A. Gagarin).

    O.V.: Kapitáni, odpovedzte a povedzte svoje rozhodnutia porote.

    Naša zábavná súťaž sa blíži ku koncu, žiadame porotu, aby zhrnula celkové výsledky turnaja a určila víťazný tím.

    O.V. :

    Všetko je naokolo známe
    napriek tomu
    Na Zemi je toho ešte veľa
    Čo je hodné, verte mi, prekvapenia.

    N.V. :

    Nechajte sa prekvapiť rosou
    Nechajte sa prekvapiť kvetmi
    Nechajte sa prekvapiť elasticitou ocele,
    To sa čuduj
    Prečo ľudia niekedy
    Prestali sa čudovať.

    O.V. :

    Slovo poroty pre ocenenia.

    Ďakujeme všetkým za hranie! Dovidenia, chlapci!

    Sebaanalýza mimoškolského podujatia „Turnaj erudovaných“

    Podujatie sa konalo v 8. ročníku, žiaci triedy nie sú silní v matematike a fyzike a hlavným cieľom tohto podujatia bolo zmeniť ich názor na štúdium týchto predmetov, ukázať, že aj matematika, aj fyzika môžu byť zaujímavé.

    Hlavné ciele, ktoré sme si stanovili, sú:

    • Na základe súťažnej hry rozvíjať vynaliezavosť, inteligenciu a aktivitu žiakov;
    • Rozvíjať kognitívny záujem o vzdelávací materiál, individuálne schopnosti študentov, rozvíjať sa logické myslenie;
    • Zvýšte prestíž šikovných, ale nie vždy obľúbených žiakov v triede (pretože v triede sú negatívni lídri, ktorí „ťahajú“ všetkých ostatných nadol.
    1. Zvýšte motiváciu k štúdiu
    2. Rozvíjajte komunikačné schopnosti prostredníctvom skupinovej práce.

    Formou podujatia je intelektuálna a zábavná hra.

    Podujatie bolo pre prehľadnosť realizované formou prezentácie, pre deti, ktoré text na prezentačných snímkach veľmi nevnímajú, boli všetky úlohy duplikované na kartičky.

    Formy práce na podujatí: frontálna, skupinová, individuálna.

    Produktivita. Chalani pracovali aktívne a ukázali, že vedia pracovať v tíme.

    Úlohy logického myslenia (rakovina, čierna skrinka) dokončil _________

    (Fajn?)_____.

    Počas hry chlapci počúvali predovšetkým „silných“ študentov.

    Nevýhody zistené počas akcie _____________, príčiny a riešenia ______________________________.

    Myslíme si, že toto mimoškolskú činnosť dosiahol svoje ciele (?).



    Podobné články